Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Koniec ferii..

Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc skończyły się nasze ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Drugi tydzień zaczęliśmy od spotkania z Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym, który przygotował kreatywne warsztaty pt: „ Makieta miasta w zieleni”. Dzieci poznały jak ważną rolę spełniają drzewa w naszym życiu i jak możemy kształtować ekosystem.
We wtorek dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas zajęć plastycznych, na których robiliśmy przeróżne zakładki do książek. Dzieci mogły wykorzystać wiele technik plastycznych - origami, malowanie flamastrami i kredkami, klejenie.
Środa była dniem spożytkowania nadmiaru energii. Na hali gimnastycznej mieliśmy różne gry i zabawy z piłką, liną i chustą. Oczywiście nie mogło zabraknąć popularnego berka. Najważniejsze, że dzieci spędziły czas aktywnie, biegając, skacząc i wyginając się, a nie tylko w pozycji siedzącej przed ekranem komputera.
W czwartek mogliśmy pozwolić sobie na małe co nieco i mieliśmy dzień kolorowych kanapek. Każdy uczestnik zajęć miał przydzielone zadanie tj: mycie warzyw, obieranie jajek, smarowanie chleba. Dzięki pomysłowości wyszły przepiękne i pyszne kanapki. Nawet największe niejadki udało nam się przekonać do tego, że zarówno sałata i pomidor to nie tylko ładny, ale i pyszny dodatek do kanapki. Po solidnym posiłku trzeba było spalić nadmiar kalorii, więc pobawiliśmy się w „gorące krzesła” –zabawę, którą dzieci uwielbiają.
 ostatni dzień ferii troszkę poeksperymentowaliśmy. Dzieci zobaczyły m.in jak oddzielić sól od pieprzu, zrobić wulkan. Dowiedziały się także, że nie każdy balon pęka z hukiem, gdy wbijamy w niego wykałaczkę oraz, że balona można napompować nie używając ani ust, ani pompki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe dwa tygodnie dobrej zabawy i zapraszamy na inne zajęcia do GOK w Sadownem.
 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 30 Maj 2023    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1191038

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: