Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Wszystko co dobre, szybko się kończy..

Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc skończyły się nasze coroczne zajęcia feryjne w GOK Sadowne przygotowane według założeń programu profilaktycznego GKRPA pod tytułem „Warsztaty kreatywnych działań”.

Drugi tydzień naszej wspólnej przygody rozpoczął się od zajęć sportowych. Dzieciaki grając w piłkę i biegając po hali sportowej mogły rozładować nadmiar emocji z weekendu, a jednocześnie była to swoista rozgrzewka do pełnych wrażeń kolejnych dni naszej wspólnej zabawy.

 

Pierwsza niespodzianka była już we wtorek - najpierw młodsza część grupy uczestniczyła w zajęciach muzealnych poświęconych instrumentom muzycznym. Dzieci mogły usłyszeć jakie dźwięki wydawane są przez trąbkę, różne bębny, kij deszczowy czy kastaniety, a starsza grupa próbowała swoich sił na ściance wspinaczkowej.  Po spotkaniu w muzeum i na hali na najmłodszych mieszkańców gminy czekała niespodzianka – spotkanie z iluzjonistą. Dzieci mogły zobaczyć między innymi jak się wyczarowuje kwiatki z laski, czy jak zszyć szmatki w jedną całość czarodziejską maszyną do szycia.  Ponieważ spektakl był interaktywny to uczestniczące w nim dzieci miały dodatkowe emocje związane ze wspólnym czarowaniem z goszczącym u nas magikiem.

Środa to dzień wyciszenia podczas zajęć plastycznych. Kończyliśmy prace z poprzednich zajęć, a później zrobiliśmy kolorowe pająki. Powstały tarantule, ptaszniki i kątniki, ale z tą różnicą, że nie były straszne i włochate, ale piękne, kolorowe i niezwykle sympatyczne.

Kolejne silne emocje przyszły już w czwartek. Najpierw zaskoczyła nas pogoda. Ze względu na deszcz musieliśmy odwołać zaplanowane ognisko na polanie, ale w zamian za to mieliśmy w GOK przecudownego grilla. Były gry i zabawy, quizy i zagadki, ale były też kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek.

Kalorie, których nadprogramowo nałapaliśmy w czwartek mogliśmy spalić już w piątek na lodowisku. Z panem Adamem najpierw pojechaliśmy na ślizgawkę do Ostrowi Mazowieckiej, gdzie jeździliśmy aż do pełnego zmęczenia, a później zregenerowaliśmy swoje siły w barze Przystanek na przepysznym obiedzie.

Na zakończenie ferii możemy napisać tylko tyle, że serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciakom i ich opiekunom za wspaniałe dwa tygodnie wspólnej zabawy i liczymy, że kolejne zajęcia najpierw wakacyjne, a później feryjne będą równie emocjonujące, radosne i pełne beztroskiej zabawy.

Zdjęcia >>>

 

 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 5 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
933
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1064591

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: