Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Pierwszy tydzień ferii za nami...

Pierwszy tydzień Ferii Zimowych z GOK Sadowne za nami. Staraliśmy się, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie, dlatego w tym roku jest wyjątkowo szeroka oferta.
 
Nasze ferie zaczęliśmy od zajęć plastycznych, na których była drobna próba decoupage. Każdy uczestnik zajęć mógł przygotować sobie pamiątkową przywieszkę ceramiczną ozdobioną tą nietuzinkową techniką. Później nasi podopieczni sami malowali i ozdabiali drzewo przestrzenną techniką papieru zwijanego..
 
W kolejnym dniu część naszych podopiecznych mogła wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, pozostali uczestnicy zajęć wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej ekologii. Na tej lekcji dzieci mogły dowiedzieć się, że kwestia nadprodukcji śmieci to problem ostatnich kilku lat, bo jeszcze pokolenie ich rodziców pamięta butelki i pojemniki na żywność wielokrotnego użytku, a ich dziadkowie sami produkowali żywność np. sery czy masło i nikt nie pakował tego w plastik. Myślimy, że dzieci otrzymały odpowiedź na każde pytanie związane z tym zagadnieniem.
 
Środa i czwartek to czas większej aktywności ruchowej dzieci. W czasie zajęć z gier i zabaw graliśmy w zbijaka, gorącą piłę, ale także aktywnie włączaliśmy się w różne zabawy integrujące grupę np. wspólne układanie wieży z klocków przy pomocy „koła współpracy”. Czwartek był dniem miłośników futbolu, podczas którego młodzi zawodnicy rozegrali mecz piłki nożnej i zadbali o swoją kondycję fizyczną.
Tydzień zakończyliśmy grami świetlicowymi. Były warcaby, chińczyk, puzzle, scrabble oraz twister, statki i domino, ale przede wszystkim dużo śmiechu i radości.
 
Zapraszamy na przyszły tydzień i obiecujemy, że atrakcji nie zabraknie.
 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
936
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1070464

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: