Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Na ceramice malowane…

Popołudniem 30 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem, w ramach XX Pleneru Malarskiego Artystów Plastyków, odbyły się warsztaty malowania na ceramice.

27 września br. rozpoczął się na terenie gminy Sadowne jubileuszowy XX Plener Malarski Artystów Plastyków. W ramach Pleneru zaplanowano przeprowadzenie dwóch warsztatów: malowania na ceramice i malarstwa sztalugowego.

Pierwsze z nich odbyły się po południu 30 września w Gminnym Ośrodku Kultury. Rozpoczęła je p. Teresa Urbanowska, witając uczestników warsztatów. P. Teresa pracuje jako dziennikarz w  lokalnych mediach, gdzie pisze o życiu społecznym, samorządowym i kulturalnym mieszkańców  powiatu wołomińskiego. Jest autorką publikacji  o atrakcjach przyrodniczych, architektonicznych i historycznych obszaru LGDRW. Od 2014 roku zajmuje się również pisaniem ikon. Jest uczestnikiem XX Pleneru Malarskiego w Sadownem.

Warsztaty malowania na porcelanie w GOK-u poprowadziła p. Danuta Rasińska, rodowita Wołominianka, również uczestniczka XX Pleneru w Sadownem, która maluje od 1992 r., a od kilku lat jej pasją stało się malowanie  na porcelanie. Brała udział w wielu wystawach w Wołominie i poplenerowych w Kuligowie i Chrzęsnem, a na bieżąco współpracuje z Domem Kultury w Jadowie, Dąbrówce, Skansenem w Kuligowie i Ośrodkiem Dokumentacji Etnograficznej w Wołominie.  Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: w USA, w Kanadzie, w Austrii, w Australii i we Francji.

Podczas warsztatów, ich uczestnicy, kierując się wskazówkami p. Danuty, odwzorowywali na kubkach i talerzykach głownie obrazy florystyczne. Ważny przy tych czynnościach był dobór pędzelków i farb oraz technika malarska. Przebieg warsztatów i ich efekty możemy zobaczyć w fotorelacji.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
934
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1070197

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: