Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Aktualny plan zajęć wakacyjnych - sierpień

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

GOK w Sadownem zaprasza chętne osoby dorosłe na warsztaty ceramiczne .

Wakacje w GOK-u

Od 10 już lat w czasie wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem organizował różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych.

Tegoroczne wakacje również rozpoczęliśmy zajęciami dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych oraz grach i zabawach.

 Na zajęciach plastycznych malowaliśmy obrazy tworząc nowe kolory, uczyliśmy się rysowania zwierzątek z cyferek. Dzieci wykonywały gniotki z balonów oraz uczestniczyły w  podstawowym kursie ceramiki.

Zajęcia sportowe to czas, gdy najmłodsi mogli spożytkować swoją energię na zabawy z piłką, biegi oraz różne ćwiczenia gimnastyczne.

 W czasie zajęć gier i zabaw staraliśmy się zachęcić dzieci do uczestnictwa w grach rozwijających myślenie, rozwiązywaliśmy Quizy i zagadki, dzieci mogły spróbować swoich sił w mini kole fortuny, a także rozwijać swoją wyobraźnie układając puzzle.

Poza naszymi zajęciami dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach Ekoplastyki organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne w ramach projektu pn. ,,W wakacje nuda? To się nie uda!’’ dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze ,,Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie’’.

Na następny miesiąc wakacji również przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć dla naszych pociech.

Więcej zdjęć 

 

Warsztaty ceramiczne w Ociętem

Od 9 do 11 lipca na terenie naszej gminy gościliśmy Podopiecznych, Wolontariuszy i Pracowników Fundacji „Trzeba Żyć” z Warszawy.

Goście z Warszawy mieli w założeniu aktywnie spędzić czas na łonie przyrody. Jedną z atrakcji tego krótkiego wypoczynku były warsztaty ceramiczne zorganizowane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadownem. Uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie wykonać miski i ozdoby z ceramiki, które będą szkliwić w czasie naszego następnego spotkania. W ramach warsztatów powstały piękne prace, które mogą cieszyć oko każdego, kto je będzie oglądał.

Więcej zdjęć

Aktualny plan zajęć wakacyjnych

XXI Plener Malarski - Podsumowanie

Na terenie gminy Sadowne  trwał XXI Plener Malarski. W międzyczasie odbył się wernisaż, podczas którego mogliśmy podziwiać efekty tegorocznego Pleneru.

 

 

Od 9 maja na terenie gminy Sadowne trwa XXI Plener Malarski Artystów Plastyków. W dotychczasowych przeważnie brała udział ta sama grupa artystów, ale w tym roku widzimy wiele nowych twarzy. W sadowieńskim Plenerze biorą udział pp.: Danuta Rasińska, Gabriela Czarnecka, Teresa Urbanowska, Mariola Iwona Falkowska, Katarzyna Krajewska, Elżbieta Małgorzata Pędracka, Zbigniew Dziwosz, Mariusz Zawiślak, Danuta Elżbieta Kościukiewicz, Kazimierz Kubacz, Monika Harmas, Dorota Syta i Gabriela Siewiera (szerzej o artystach można przeczytać na stronach folderu przygotowanego z tej okazji przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem- w załączniku ).

Czytaj więcej...

XXI Plener Malarski

Informujemy, iż w dniach 09.05 – 17.05.2021 r. na terenie gminy Sadowne będzie się odbywał XXI Plener Malarski.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty  – zgłoszenia pod nr tel.: 502 086 989.

Wernisaż poplenerowy odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem o godz. 17.00 w dniu 14 maja 2021 roku. Wystawa prac artystów będzie czynna w niedzielę (16.05.2021 r.) od godz. 12:00 do 16:00 i poniedziałek (17.05.2021 r.) od godziny 8:00 do 13:00. - ZAPRASZAMY !

 

Grafik zajęć stałych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem

Przedszkolaki na warsztatach malarskich w GOK

Ostatni dzień pleneru (5 października) nasi artyści przeznaczyli na spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Gminy.

 

Maluchy z Sadownego wzięły udział w warsztatach "Zabawa z kolorem". Dzieci uczyły się jak mieszać podstawowe barwy i dzięki temu mogły tworzyć nowe kolory. Zabawy było przy tym dużo, a dzieciaki malowały swoje prace nie tylko pędzlem, ale i paluszkami. Radosna zabawa zaowocowała tym, że artyści umówili się z przedszkolami na przyszły rok.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zabawa z kolorem…

Drugie zapowiadane wcześniej warsztaty malarskie odbyły się 1 października br. na przykościelnym skwerku w Sadownem.

XX Plener Malarski Artystów Plastyków w Sadownem ma się ku końcowi. W przeddzień wernisażu poplenerowego, który ma się odbyć o godz. 16.00 2-go października 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem, na skwerku przy kościele uczestnicy Pleneru spotkali się z miejscowymi adeptami sztuki malarskiej. Tym razem w ramach warsztatów pt. „Zabawa z kolorem” przyszli artyści plastycy zgłębiali wiedzę na temat zastosowania sztalug, wykorzystania palety i doboru właściwych pędzli oraz kolorów farb.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
845
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
739491

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: