Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Zapraszamy na warsztaty wielkanocne dla dzieci!

Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych!

Koniec ferii..

Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc skończyły się nasze ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Drugi tydzień zaczęliśmy od spotkania z Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym, który przygotował kreatywne warsztaty pt: „ Makieta miasta w zieleni”. Dzieci poznały jak ważną rolę spełniają drzewa w naszym życiu i jak możemy kształtować ekosystem.
We wtorek dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas zajęć plastycznych, na których robiliśmy przeróżne zakładki do książek. Dzieci mogły wykorzystać wiele technik plastycznych - origami, malowanie flamastrami i kredkami, klejenie.
Środa była dniem spożytkowania nadmiaru energii. Na hali gimnastycznej mieliśmy różne gry i zabawy z piłką, liną i chustą. Oczywiście nie mogło zabraknąć popularnego berka. Najważniejsze, że dzieci spędziły czas aktywnie, biegając, skacząc i wyginając się, a nie tylko w pozycji siedzącej przed ekranem komputera.
W czwartek mogliśmy pozwolić sobie na małe co nieco i mieliśmy dzień kolorowych kanapek. Każdy uczestnik zajęć miał przydzielone zadanie tj: mycie warzyw, obieranie jajek, smarowanie chleba. Dzięki pomysłowości wyszły przepiękne i pyszne kanapki. Nawet największe niejadki udało nam się przekonać do tego, że zarówno sałata i pomidor to nie tylko ładny, ale i pyszny dodatek do kanapki. Po solidnym posiłku trzeba było spalić nadmiar kalorii, więc pobawiliśmy się w „gorące krzesła” –zabawę, którą dzieci uwielbiają.
 ostatni dzień ferii troszkę poeksperymentowaliśmy. Dzieci zobaczyły m.in jak oddzielić sól od pieprzu, zrobić wulkan. Dowiedziały się także, że nie każdy balon pęka z hukiem, gdy wbijamy w niego wykałaczkę oraz, że balona można napompować nie używając ani ust, ani pompki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe dwa tygodnie dobrej zabawy i zapraszamy na inne zajęcia do GOK w Sadownem.
 

Nadbużański Park Krajobrazowy w GOK-u

W dniu 20.02.2023 r. gościliśmy Panią Dorotę Wojtaszak i Pana Jarosława Kokoszę z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, którzy przygotowali kreatywne warsztaty dla dzieci. Tematem zajęć była rola drzew w naszym życiu oraz stworzenie „Makiety miasta w zieleni”. Zajęcia te wiele nas nauczyły a jednocześnie mieliśmy przy nich wiele zabawy i radości.

 

 

Zdjęcia-->>

Pierwszy tydzień ferii za nami.

Pierwszy tydzień ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury za nami…
Przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.
Nasze ferie zaczęliśmy od zajęć plastycznych, w czasie których uczestnicy wykonywali ekotorby.
Najpierw każdy musiał wykonać projekt, a następnie przenieść go na torbę.
Drugiego dnia ferii pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy do parku trampolin.
Przed wejściem dzieciaki miały małą rozgrzewkę, a potem godzinę wspaniałej zabawy. Po takim brykaniu dzieci zrobiły się bardzo głodne, więc ostatnim punktem wycieczki była wizyta w McDonald’s.
W środę i piątek dzieci mogły wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej pod okiem instruktorów. W czwartek odbył się bal karnawałowy, na którym było wiele atrakcji.
Prowadzącą bal była p. Monika Pajka z Akademii Kreatywności "Bajka", a o dobrą muzykę zadbał Filip Gierej - DJ Fifek. Każde dziecko mogło pomalować sobie twarz, zjeść watę cukrową i pączki.
Punktem kulminacyjnym balu było rozbijanie piniaty, w której było mnóstwo pyszności.
Na zakończenie balu dzieci mogły potańczyć z instruktorem tańca, p. Łukaszem Cacko.
Zapraszamy na przyszły tydzień ferii, gdzie dzieci czeka mnóstwo innych atrakcji.
 

Zapraszamy na Ferie z GOKiem !!!

UWAGA !!!

Zapisy trwają do 10 lutego 2023 roku.

Prosimy o pobranie i wypełnienie zgód oraz o dostarczenie ich do GOK-u, bądź wypełnienie ich na miejscu.

W załączniku oświadczenia.

Attachments:
Download this file (zgoda ferie.pdf)zgoda ferie.pdf[ ]124 kB
Download this file (zgoda na wyjazd trampoliny.pdf)zgoda na wyjazd trampoliny.pdf[ ]97 kB

Czytaj więcej...

Zajęcia w GOK-u i Muzeum

26 stycznia 2023 roku gościliśmy w naszym Ośrodku uczniów Szkoły Podstawowej z Kiełczewa. Uczestnicy spotkania wzięli udział w lekcji muzealnej, której przewodnim tematem była flora i fauna okolicy i ochrona środowiska. Podczas tej lekcji młodzi ludzie mogli poznać dawne życie na wsi, jakie rośliny były wykorzystywane przez ludzi wcześniej żyjących w naszej okolicy i jakie tradycyjne działania dawnych mieszkańców wsi można przenieść do dzisiejszych czasów, by chronić naszą planetę.
Druga część wycieczki to zajęcia w pracowni ceramicznej. Każdy z uczestników zajęć mógł samodzielnie stworzyć niewielka miskę lub baranka. Dzisiaj ulepiliśmy swoje prace, a później po wypaleniu będą one szkliwione przez uczniów.
Nasi goście mogli się przekonać, że każdy może lepić z gliny i stworzyć coś ładnego, a poznawanie tajników ekologii wcale nie musi być nudna lekcją.
 

Warsztaty malowania bombek dla dzieci

13.12.2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyły się warsztaty zdobienia bombek dla dzieci, organizowane w ramach programu „Weź wyhamuj. Powiedz stop podstępnym uzależnieniom". Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas spotkania uczestnicy mogli wykonać niepowtarzalne prace za pomocą techniki decoupage - polegającej na przyklejaniu serwetek, papierów decoupage bądź papierów ryżowych na różne powierzchnie. Każda praca, która powstała była piękna i niepowtarzalna.

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci

Zapraszamy !!!

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 30 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
963
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1153093

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: