Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Aktualny harmonogram zajęć stałych 2021/2022

Zapraszamy na zajęcia z Tomaszem i Patrycją Runo

Patrycja Runo - Urodzona w 1984 roku artystka romska. Jest jedną z najlepszych tancerek romskich w Polsce .
Swoja karierę rozpoczynała w wieku 15 lat w zespole Don Vasyla. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi swój zespół "Patrycja&Gipsy Stars" gdzie jest główną wokalistką i choreografem grupy.
 
Zespół Patrycji to pierwszy w Polsce cygański girls band. Grupę można oglądać obecnie w programie "Jaka to melodia?" w TVP1, jest również częstym gościem programów śniadaniowych TVP2 i TVN. Jej osobowość przyciąga również prasę kolorową . Gości na łamach tygodników "Na Żywo", "Życie na gorąco", "Rewia", w dzienniku „Super Express" W 2014 roku nagrała dawno już zapomnianą piosenkę Don Vasyla "Zabawa słowiańsko-cygańska" i została dostrzeżona przez media muzyczne. Piosenka stałą sie popularna a Patrycja jedną z najbardziej znaną Romką w Polsce.

Nabór na zajęcia stałe 2021/22

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem informuje, że ruszają zapisy na zajęcia stałe w roku szkolnym 2021/22.

Kontakt osobisty w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem lub pod numerami telefonów: 25 644 28 95 lub kom. 507 736 021.

Aktualny plan zajęć wakacyjnych - sierpień

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

GOK w Sadownem zaprasza chętne osoby dorosłe na warsztaty ceramiczne .

Wakacje w GOK-u

Od 10 już lat w czasie wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem organizował różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych.

Tegoroczne wakacje również rozpoczęliśmy zajęciami dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych oraz grach i zabawach.

 Na zajęciach plastycznych malowaliśmy obrazy tworząc nowe kolory, uczyliśmy się rysowania zwierzątek z cyferek. Dzieci wykonywały gniotki z balonów oraz uczestniczyły w  podstawowym kursie ceramiki.

Zajęcia sportowe to czas, gdy najmłodsi mogli spożytkować swoją energię na zabawy z piłką, biegi oraz różne ćwiczenia gimnastyczne.

 W czasie zajęć gier i zabaw staraliśmy się zachęcić dzieci do uczestnictwa w grach rozwijających myślenie, rozwiązywaliśmy Quizy i zagadki, dzieci mogły spróbować swoich sił w mini kole fortuny, a także rozwijać swoją wyobraźnie układając puzzle.

Poza naszymi zajęciami dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach Ekoplastyki organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne w ramach projektu pn. ,,W wakacje nuda? To się nie uda!’’ dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w obszarze ,,Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie’’.

Na następny miesiąc wakacji również przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć dla naszych pociech.

Więcej zdjęć 

 

Warsztaty ceramiczne w Ociętem

Od 9 do 11 lipca na terenie naszej gminy gościliśmy Podopiecznych, Wolontariuszy i Pracowników Fundacji „Trzeba Żyć” z Warszawy.

Goście z Warszawy mieli w założeniu aktywnie spędzić czas na łonie przyrody. Jedną z atrakcji tego krótkiego wypoczynku były warsztaty ceramiczne zorganizowane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadownem. Uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie wykonać miski i ozdoby z ceramiki, które będą szkliwić w czasie naszego następnego spotkania. W ramach warsztatów powstały piękne prace, które mogą cieszyć oko każdego, kto je będzie oglądał.

Więcej zdjęć

Aktualny plan zajęć wakacyjnych

XXI Plener Malarski - Podsumowanie

Na terenie gminy Sadowne  trwał XXI Plener Malarski. W międzyczasie odbył się wernisaż, podczas którego mogliśmy podziwiać efekty tegorocznego Pleneru.

 

 

Od 9 maja na terenie gminy Sadowne trwa XXI Plener Malarski Artystów Plastyków. W dotychczasowych przeważnie brała udział ta sama grupa artystów, ale w tym roku widzimy wiele nowych twarzy. W sadowieńskim Plenerze biorą udział pp.: Danuta Rasińska, Gabriela Czarnecka, Teresa Urbanowska, Mariola Iwona Falkowska, Katarzyna Krajewska, Elżbieta Małgorzata Pędracka, Zbigniew Dziwosz, Mariusz Zawiślak, Danuta Elżbieta Kościukiewicz, Kazimierz Kubacz, Monika Harmas, Dorota Syta i Gabriela Siewiera (szerzej o artystach można przeczytać na stronach folderu przygotowanego z tej okazji przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem- w załączniku ).

Czytaj więcej...

XXI Plener Malarski

Informujemy, iż w dniach 09.05 – 17.05.2021 r. na terenie gminy Sadowne będzie się odbywał XXI Plener Malarski.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty  – zgłoszenia pod nr tel.: 502 086 989.

Wernisaż poplenerowy odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem o godz. 17.00 w dniu 14 maja 2021 roku. Wystawa prac artystów będzie czynna w niedzielę (16.05.2021 r.) od godz. 12:00 do 16:00 i poniedziałek (17.05.2021 r.) od godziny 8:00 do 13:00. - ZAPRASZAMY !

 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
864
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
797589

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: