Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Sadowne zszyte z tradycją - prezentacja

W niedzielę 9 października 2022 roku w Sadownem odbył się pierwszy oficjalny pokaz mody, który był podsumowaniem kilku miesięcy ciężkiej pracy w ramach projektu Sadowne zszyte z tradycją.

Oficjalnie projekt rozpoczęliśmy w kwietniu promocją i naborem uczestników.  26 maja 2022 roku odbył się bardzo interesujący wykład p. Marii Koc na temat tradycji podlaskiego stroju ludowego. Pani Maria Koc, która z zawodu jest etnografią i antropologiem kultury opowiadała nam o sposobach tworzenia odzieży, o różnorodności strojów, które wyróżniały mieszkańców poszczególnych wsi i regionów. Mając wiedzę na temat polskich ubiorów ludowych ruszyliśmy do pracy. Uczyliśmy się podstaw kroju, szycia oraz haftu. Pod czujnym okiem instruktorów staraliśmy się stworzyć zupełnie współczesną odzież z elementami polskiego folkloru.

Czytaj więcej...

Zapraszamy !!!

Koncert koła muzycznego GOK

Koniec roku szkolnego to nie tylko początek wakacji, ale także znakomita okazja, by pokazać to, czego nauczyliśmy się przez ostatnie miesiące.
Taką możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć stworzyła Pani Ewa Jakubik podopiecznym z koła muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem organizując 23 czerwca doroczny koncert. W trakcie tego wydarzenia mogliśmy usłyszeć piosenki: „Hasta maniana”, „Raz po raz” „Przyjdzie taki dzień”, oraz „Jak dobrze nam”, „Walentyna” i „Kalifornia”, w wykonaniu Weroniki Wójcik, Magdy Narowskiej Patrycji Puścion oraz utwory instrumentalne w wykonaniu:
Magdaleny Kalbarczyk: „Dla Elizy” i „Jeden świat”
Oskara Bali: „El condor passa”
Bryana Korosia: „Stokrotka”
Julii Kowalczyk: „Karolinka”
Julii Rosińskiej: „Czerwone jabłuszko”
Kamila Czarneckiego: „Belgijka”
Mai Bubrzyk: „Etiuda C-dur”
Marii Wierzbickiej: „El condor passa”
Justyny Zawistowskiej: „Panie Janie”
Sary Drozd: „Belgijka”
Natalii Wojciechowskiej: „Sokoły”
Julii Kalbarczyk: „Czerwone jagody”
Alana Czarnogórskiego: „Stokrotka”
Adriana Kalbarczyka: „Belgijka”
Zuzanny Dobrańskiej: „Stokrotka”
Amelii Gulskiej: Belgijka”
Dziękujemy młodym artystom za ten pełen wrażeń koncert, który zachwycił wszystkich obecnych na sali. Jednocześnie obiecujemy, że wydarzenie to zostanie powtórzone przez nas za rok.
 

VIII Międzynarodowy Festiwal Poloneza

25 czerwca 2022 r. w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem odbyła się gala finałowa VIII Międzynarodowego Festiwalu Poloneza.

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność kontaktu na naszym terenie z polonezem i znanymi artystami. Zapewnili nam go Organizatorzy VIII edycji Festiwalu: CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt, Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Gmina Sadowne.

Kilka słów o głównych Organizatorach:

Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt „CZE-NE-KA” została zarejestrowana w czerwcu 1998 roku. Głównym jej celem jest upowszechnianie dogoterapii, jako metody rehabilitacji w wybranych schorzeniach dzieci i młodzieży, a także m.in. organizowanie obozów, rajdów i wyścigów psich zaprzęgów, propagowanie właściwego stosunku do zwierząt, animowanie działalności w zakresie kultury i sztuki, prowadzenie badań nad wpływem zwierząt na życie ludzi i działania na rzecz rehabilitacji, a także aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym (więcej o Fundacji na stronie http://old.czeneka.org/index.php?dzial=index).

Zespół CHOREA ANTIGUA powstał w 1988 r. przy Klubie Tanecznym FAN -TAN. Jego kierownikiem jest Pani Maria Czerwińska… Zespół prezentuje i popularyzuje oryginalne choreografie tańców dworskich Renesansu i wczesnego Baroku (więcej o Zespole na stronie http://old.czeneka.org/index.php?dzial=chorea).

Tegoroczny koncert główny zaszczycili swoją obecnością pp.: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran z małżonką Katarzyną, Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Anna Panas, Dyrektor GOK w Sadownem Ewa Piórkowska, Dyrektor SP w Sadownem Małgorzata Koroś, Wicedyrektor SP Sadowne Małgorzata Zyśk, Dyrektor ZSP w Sadownem Sławomir Ryszawa, Proboszcz Parafii Sadowne ks. Antoni Kunicki oraz mieszkańcy gminy Sadowne i ich goście.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na koncert !

Zapraszamy !!!

Gminny Dzień Kobiet za nami...

13 marca w Sali OSP w Sadownem odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.
 Andrea Lattari - włoski piosenkarz pochodzący z Sycylii, śpiewał znane włoskie przeboje i nie tylko. Oczywiście koncert nie mógł się odbyć bez losowania voucherów i nagród rzeczowych.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet !!!

Zapraszamy wszystkie Panie na Gminny Dzień Kobiet. W tym roku zachęcamy do kupienia losów, które wezmą  udział w losowaniu voucherów. Cena jednego losu to 20 złotych. Podczas koncertu zbierane będą również pieniądze do puszek. Pieniądze zebrane za zakup losów oraz z puszek zostaną przekazane na pomoc finansową Ukrainie.

Zapraszamy na pokaz iluzji !!!

Występ Koła Muzycznego GOK

Okres Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i wspólnego kolędowania. W tę piękną tradycję włącza się aktywnie Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem przygotowując doroczny koncert kolęd i pastorałek. 18 stycznia 2022 roku połączyliśmy wspólne kolędowanie z radosnym wydarzeniem wręczenia nagród z konkursie na NAJŁADNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ DEKORACJĘ POSESJI W GMINIE SADOWNE.

Pierwszym punktem naszego spotkania bożonarodzeniowego było wręczenie nagród dla laureatów konkursu na NAJŁADNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ DEKORACJĘ....

Czytaj więcej...

Warszawska Opera Kameralna z koncertem Kolędowanie na Mazowszu

Dnia 16 stycznia 2022 roku w kościele św. Jana Chrzciciela w Sadownem gościliśmy muzyków z Warszawskiej Opery Kameralnej z koncertem Kolędowanie na Mazowszu. Alicja Węgorzewska, Marek Kaliszuk, Dorota Ritz oraz Paweł Wytrążek przy akompaniamencie Bogdana Kierejsza (skrzypce) oraz Roberta Grudnia (organy) w mistrzowski sposób wykonali najbardziej znane polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Dzięki muzykom Warszawskiej Opery Kameralnej mogliśmy wziąć udział w tym cudownym wydarzeniu łączącym głębokie przeżycia religijne z najwyższym kunsztem muzycznym.

Składamy serdeczne podziękowania artystom i organizatorom tego koncertu i czekamy na następne spotkanie z cudowną muzyką.

Zdjęcia/Wideo: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem 1/2 - LINK

Zdjęcia/Wideo: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem 2/2 - LINK

 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 5 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
933
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1064552

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: