Koncert koła muzycznego GOK
VIII Międzynarodowy Festiwal Poloneza
25 czerwca 2022 r. w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem odbyła się gala finałowa VIII Międzynarodowego Festiwalu Poloneza.
Już po raz drugi mieliśmy przyjemność kontaktu na naszym terenie z polonezem i znanymi artystami. Zapewnili nam go Organizatorzy VIII edycji Festiwalu: CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt, Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Gmina Sadowne.
Kilka słów o głównych Organizatorach:
Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt „CZE-NE-KA” została zarejestrowana w czerwcu 1998 roku. Głównym jej celem jest upowszechnianie dogoterapii, jako metody rehabilitacji w wybranych schorzeniach dzieci i młodzieży, a także m.in. organizowanie obozów, rajdów i wyścigów psich zaprzęgów, propagowanie właściwego stosunku do zwierząt, animowanie działalności w zakresie kultury i sztuki, prowadzenie badań nad wpływem zwierząt na życie ludzi i działania na rzecz rehabilitacji, a także aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym (więcej o Fundacji na stronie http://old.czeneka.org/index.php?dzial=index).
Zespół CHOREA ANTIGUA powstał w 1988 r. przy Klubie Tanecznym FAN -TAN. Jego kierownikiem jest Pani Maria Czerwińska… Zespół prezentuje i popularyzuje oryginalne choreografie tańców dworskich Renesansu i wczesnego Baroku (więcej o Zespole na stronie http://old.czeneka.org/index.php?dzial=chorea).
Tegoroczny koncert główny zaszczycili swoją obecnością pp.: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran z małżonką Katarzyną, Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Anna Panas, Dyrektor GOK w Sadownem Ewa Piórkowska, Dyrektor SP w Sadownem Małgorzata Koroś, Wicedyrektor SP Sadowne Małgorzata Zyśk, Dyrektor ZSP w Sadownem Sławomir Ryszawa, Proboszcz Parafii Sadowne ks. Antoni Kunicki oraz mieszkańcy gminy Sadowne i ich goście.
Gminny Dzień Kobiet za nami...
Zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet !!!
Zapraszamy wszystkie Panie na Gminny Dzień Kobiet. W tym roku zachęcamy do kupienia losów, które wezmą udział w losowaniu voucherów. Cena jednego losu to 20 złotych. Podczas koncertu zbierane będą również pieniądze do puszek. Pieniądze zebrane za zakup losów oraz z puszek zostaną przekazane na pomoc finansową Ukrainie.
Występ Koła Muzycznego GOK
Okres Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i wspólnego kolędowania. W tę piękną tradycję włącza się aktywnie Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem przygotowując doroczny koncert kolęd i pastorałek. 18 stycznia 2022 roku połączyliśmy wspólne kolędowanie z radosnym wydarzeniem wręczenia nagród z konkursie na NAJŁADNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ DEKORACJĘ POSESJI W GMINIE SADOWNE.
Pierwszym punktem naszego spotkania bożonarodzeniowego było wręczenie nagród dla laureatów konkursu na NAJŁADNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ DEKORACJĘ....
Warszawska Opera Kameralna z koncertem Kolędowanie na Mazowszu
Dnia 16 stycznia 2022 roku w kościele św. Jana Chrzciciela w Sadownem gościliśmy muzyków z Warszawskiej Opery Kameralnej z koncertem Kolędowanie na Mazowszu. Alicja Węgorzewska, Marek Kaliszuk, Dorota Ritz oraz Paweł Wytrążek przy akompaniamencie Bogdana Kierejsza (skrzypce) oraz Roberta Grudnia (organy) w mistrzowski sposób wykonali najbardziej znane polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.
Dzięki muzykom Warszawskiej Opery Kameralnej mogliśmy wziąć udział w tym cudownym wydarzeniu łączącym głębokie przeżycia religijne z najwyższym kunsztem muzycznym.
Składamy serdeczne podziękowania artystom i organizatorom tego koncertu i czekamy na następne spotkanie z cudowną muzyką.
Zdjęcia/Wideo: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem 1/2 - LINK
Zdjęcia/Wideo: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem 2/2 - LINK
Koncert Warszawskiej Opery Kameralnej
26 września 2021 roku w Kościele św. Jana Chrzciciela w Sadownem odbył się koncert muzyków Warszawskiej Opery Kameralnej, w którym wystąpili:
Alicja Węgorzewska, Robert Grudzień, Bogdan Kierejsza i Karol Lizak.
Artyści zgromadzonym słuchaczom zaprezentowali fragment oratorium Roberta Grudnia BÓG CIEBIE OCHRZCIŁ BÓG DAŁ CI SIŁE oraz pieśni dla Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mieszkańcy Sadownego mogli podziwiać zarówno piękno samych utworów, jak i mistrzowskie ich wykonanie. Znaczenie koncertu podnosił dodatkowo fakt, że zgrywał się on w czasie z tak ważnym dla Polaków wydarzeniem, jakim była beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Jubileusz malarstwa…
Na terenie gminy Sadowne odbywał się XX Plener Malarski Artystów Plastyków. Podczas wernisażu poplenerowego mogliśmy podziwiać efekty tego Jubileuszowego Pleneru.
Od 27 września na terenie gminy Sadowne trwa XX Plener Malarski Artystów Plastyków. W dotychczasowych przeważnie brała udział ta sama grupa artystów, ale w tym roku widzimy wiele nowych twarzy. Do Sadownego zawitali pp.: Gabriela Czarnecka, Danuta Rasińska, Teresa Urbanowska, Katarzyna Krajewska, Elżbieta Małgorzata Pędracka, Mieczysław Bugnacki, Zbigniew Jerzy Dziwosz, Jarosław Marek Komorowski i Mariusz Zawiślak (szerzej o artystach można przeczytać poniżej – na stronach folderu przygotowanego z tej okazji przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem).