Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Mikołajkowy marsz Nordic Walking - Relacja

Wczoraj w ten słoneczny i mroźny poranek GOK w Sadownem wraz z Drużyną Harcerską Włóczykije z Sadownego zaprosił na Mikołajkowy Nordic Walking. W marszu wzięła udział rekordowa liczba piechurów. Gościliśmy Drużynę Włóczykijów z Ostrówka, Drużynę Harcerską KeDyw z Grębkowa, Drużynę Harcerską Słoneczni z Ostrówka, Formę Na Ostro z Ostrowi Mazowieckiej oraz Klub Nordic Walking Wicher Sadowne.

Nasz las nie widział jeszcze tylu Mikołajów na raz! Po profesjonalnej rozgrzewce wyruszyliśmy z polany św. Huberta w Sadownem do miejsca urodzenia bł. Edwarda Grzymały. Pogoda była wspaniała. Ten 9. kilometrowy spacer dostarczył uczestnikom dużą dawkę energii oraz niesamowitych wrażeń. Po powrocie czekało na nas płonące ognisko oraz regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez leśników z Leśnictwa Sadowne. Zajadając pyszne kiełbaski z ogniska popijając gorącą herbatkę zaplanowaliśmy następną pieszą wycieczkę. Wkrótce zaprosimy chętnych na następny marsz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz p. Krzysztofowi Kądzieli za udostepnienie leśniczówki i tworzenie super klimatu.

Zdjęcia KLIKNIJ TU >>>

Mikołajkowy marsz Nordic Walking

Mikołajkowy spacer Nordic Walking. Zapraszamy 5 grudnia na godzinę 9.00 na polanę Koła Łowieckiego Św. Huberta.

Święto Niepodległości w Sadownem

1 listopada 2021 w Sadownem obchodzono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w miejscowym kościele parafialnym oraz złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających mieszkańców gminy Sadowne walczących o niepodległość.

Drugą część obchodów tego Święta rozpoczęto grą terenową. W zabawie wzięło udział 8 drużyn, które miały do wykonania 8 zadań w terenie. Uczestnicy musieli udzielić pierwszej pomocy, przejść przez labirynt z zawiązanymi oczami, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących historii i teraźniejszości gminy Sadowne, zaśpiewać, wykazać się znajomością przysłów oraz wykazać się zręcznością w strzelaniu z łuku i rzucie szyszką. Poniżej punktacja drużyn:

Czytaj więcej...

„Szóstka” po raz pierwszy w Rażnach

To już siódma edycja zawodów sportowych „Nadbużańska 6”, ale po raz pierwszy w pięknie położonej, nadbużańskiej miejscowości Rażny. Metę biegu pierwszy przekroczył Tomasz Gałązka z Płatkownicy z czasem 00:24:01.19.

W niedzielę 22 sierpnia w m. Rażny odbył się siódmy Bieg pn. „Nadbużańska Szóstka”. Jego organizatorami byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, a partnerem organizatorów był Nadbużański Park Krajobrazowy. Imprezę sportową patronatem medialnym objął Portal INFO Sadowne. Elektronicznym pomiarem czasu zajęła się Firma Chip Timing.

W tym roku w „Nadbużańskiej Szóstce” nastąpiła istotna zmiana. Bieg został przeniesiony z m. Wilczogęby do m. Rażny, również w gm. Sadowne i zlokalizowanej nad rzeką Bug. Długość trasy to 6 700 m.

Czytaj więcej...

VIII Bieg I IV Marsz Nordic Walking Ku Czci Błogosławionego Dr. Edwarda Grzymały

Zimowy marsz nordic walking

Trening Mikołajkowy…

6 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zorganizował Mikołajkowy Trening Nordic Walking. To taki nietypowy sposób na odpoczynek i świętowanie.

Wcześniej zaplanowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem trening marszowy z kijkami udał się. Przed południem w niedzielę kilkoro miłośników nordic walking spotkało się w mikołajkowym nastroju na Polanie Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem, a następnie ruszyło znaną nam już trasą, poprzez uroczy Jegiel do miejsca urodzenia bł. ks. Edwarda Grzymały w Kołodziążu i z powrotem. To ok. 10 km.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na trening!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zaprasza wszystkich chętnych na trening Nordic Walking.

Sześć razy „szóstka”…

30 sierpnia po raz szósty w Wilczogębach odbyła się „Nadbużańska 6”. W biegu i marszu Nordic Walking łącznie uczestniczyło 60. zawodników. Jako pierwszy metę pokonał Wojciech Skory.

W niedzielne, deszczowe przedpołudnie „Nadbużańska Szóstka” zgromadziła na sześciokilometrowej trasie 38-miu biegaczy i 22-óch miłośników spacerów z kijkami. Organizatorami tej imprezy sportowej byli: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne i Fundacja ORLEN, a patronat honorowy sprawowali: Wójt Gminy Sadowne i Kierownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Elektronicznym pomiarem czasu zajęła się Firma Chip Timing.

Czytaj więcej...

Tym razem z Białowieży do Sadownego…

Pamiętacie wycieczkę z Niemirowa do Sadownego, kiedy to grupa śmiałków - miłośników jazdy rowerowej - 18 sierpnia 2019 r. z P. Krzysztofem Kądzielą pokonała rowerami jednego dnia ponad 130. km trasę?

 

Właśnie wtedy, już w czasie tej wycieczki kluł się pomysł na podobną wycieczkę w wakacje za rok. Udało się!

W weekend 1-2 sierpnia 2020 r. trzynastoosobowa grupa rowerzystów przejechała ponad 170 km z Białowieży do Sadownego. Oczywiście wycieczka ta była intencjonalnym rajdem rowerowym, mającym na celu uczczenie 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i również 100-tnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”, ale też oddanie hołdu Bohaterskim Powstańcom Warszawskim.

Czytaj więcej...

„Nadbużańska Szóstka” 2020

Można już rejestrować się do biegu i marszu „Nadbużańska Szóstka” w Wilczogębach.

30 sierpnia w Wilczogębach odbędzie się kolejna impreza biegowa. Będzie to już szósta „Nadbużańska Szóstka” – bieg i marsz nordic walking na trasie o długości 6 km. Ich Organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne i Fundacja ORLEN, a patronat honorowy sprawują: Wójt Gminy Sadowne i Kierownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
864
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
797594

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: