Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Wycieczka do Muzeum – dobry pomysł!

Z przesłaniem obejrzenia czegoś ciekawego w Gminie Sadowne 21 września pojawili się u nas uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. I faktycznie, pomimo złej pogody świetnie zagospodarowali sobie zwiedzaniem prawie cały dzień.

Na początek kuźnia w m. Krupińskie i kowalstwo artystyczne p. Edwarda Danaja. Pokaz, pogadanka, nowe wrażenia i poznany nowy zawód. Stąd skok do Sadownego i oczywiście Muzeum Ziemi Sadowieńskiej, gdzie znowu poznanie nowych zawodów i zabytkowych przedmiotów, o których ciekawie opowiadał p. Janusz Urbankowski.

Kolejna wizyta i kolejne spotkania odbyły się w Muzealnej Izbie Edukacji Etnograficznej, która mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Tu panowie: Wojciech Zakrzewski i Tadeusz Tomasik – przedstawiciele Lasów Państwowych, ciekawie opowiadali o pracy leśnika, zwierzętach żyjących na naszym terenie i strukturze lasu, a p. Janusz Urbankowski zapoznał dzieci z działem muzycznym Muzeum, jednocześnie demonstrując wyeksponowane tam instrumenty muzyczne.

Ciekawie? Bardzo – bo ciekawe miejsca, które warto zobaczyć i ciekawi ludzie, pasjonaci, chętnie przekazujący innym swoją bogatą wiedzę. Chwała im za to, no i oczywiście polecamy oraz zapraszamy do zgłębianie w ten sposób wiedzy o najbliższym otoczeniu.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
833
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
713604

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: