Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Najpiękniejszy Ogród Gminy Sadowne 2023

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2023”.

Jest to już ósma edycja tego Konkursu, który organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem pod patronatem Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana. Tradycyjnie jest ogłaszany w pierwszym dniu wiosny – 21 marca.

Celem Konkursu jest promocja Naszej Gminy i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród, a także wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Uwaga! W Konkursie mogą brać udział wszyscy pełnoletni właściciele, współwłaściciele (ich pełnoletnie dzieci) ogrodów przydomowych i działek rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Sadowne.

Nie mogą w nim natomiast brać udziału Organizatorzy Konkursu, członkowie Komisji Konkursowej i ich rodziny oraz laureaci (miejsca I-III) tego Konkursu z roku 2022. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie w wyznaczonym terminie „Deklaracji uczestnika Konkursu” (do 23 czerwca br. – szczegóły w Regulaminie).

Laureaci otrzymają cenne nagrody podczas tegorocznych Dożynek Gminno – Parafialnych w Sadownem od głównego sponsora Konkursu – PSB Mrówka Sadowne. Przyznane też zostaną wyróżnienia za innowacyjność i nowatorstwo w upiększaniu ogrodu, a sponsorem nagród będzie Sklep Rolno - Ogrodniczy AGAWA II w Sadownem.

Tekst: Sławomir Chyliński

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poniżej dokumentacja konkursowa:             

Czytaj więcej...

46. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”.

16 marca 2023r. Gminny Ośrodek Kultury przeprowadził eliminacje gminne w 46. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.
Liczne grono uczestników zostało wysłuchane a Komisja w składzie : p. Danuta Kobylińska-Konik, p. Agnieszka Nowak, p. Katarzyna Kalbarczyk wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach:
I-III
1.Alicja Ogonowska
2.Miłosz Szczubełek
3.Klara Rostek
Wyróżnienia: Julia Gołębiewska, Weronika Wódka, Antonina Kulesza
IV-VI
1.Sebastian Subda
2.Amelia Sędek
3.Szymon Gałązka
Wyróżnienia: Marta Wójcik
VII-VIII
1.Karolina Rybczyńska
2.Amelia Suska
3.Natalia Subda
Wyróżnienia: Emilia Kania
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.
 

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w I Konkursie Talentów Wokalnych w Sadownem !!!

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie! 
Drzemie w Tobie ukryty talent? a może chcesz pokazać się większej publiczności ? Masz na to okazję ! Nie zwlekaj i zapisz się do konkursu wokalnego. Nie ważne ile masz lat, ważne aby śpiew sprawiał Ci radość !
Gwarantujemy wspaniałą zabawę i super emocje.

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

Attachments:
Download this file (Regulamin i Karta zgłoszenia.pdf)Regulamin i Karta zgłoszenia.pdf[ ]164 kB

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze ogrody 2022 roku

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2022”.

Jest to już siódma edycja tego Konkursu, który organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem pod patronatem Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana. Tradycyjnie jest ogłaszany w pierwszym dniu wiosny – 21 marca. Pomimo trudności związanych z pandemią, mamy nadzieję, że ogłaszany Konkurs zostanie sfinalizowany, podobnie jak w roku poprzednim.

Celem Konkursu jest promocja Naszej Gminy i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród, a także wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Uwaga! W Konkursie mogą brać udział wszyscy pełnoletni właściciele, współwłaściciele (ich pełnoletnie dzieci) ogrodów przydomowych i działek rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Sadowne.

Nie mogą w nim natomiast brać udziału Organizatorzy Konkursu, członkowie Komisji Konkursowej i ich rodziny oraz laureaci (miejsca I-III) tego Konkursu z roku 2021. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie w wyznaczonym terminie „Deklaracji uczestnika Konkursu” (do 24 czerwca br. – szczegóły w Regulaminie).

Laureaci otrzymają cenne nagrody podczas tegorocznych Dożynek Gminno – Parafialnych w Sadownem od głównego sponsora Konkursu – PSB Mrówka Sadowne. Przyznane też zostaną wyróżnienia za innowacyjność i nowatorstwo w upiększaniu ogrodu, a sponsorem nagród będzie Sklep Rolno – Ogrodniczy AGAWA II w Sadownem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poniżej dokumentacja konkursowa:

 

 Tekst: Sławek Chyliński

Wyniki 45. Konkursu Recytatorskiego " Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem w dniu 15 marca przeprowadził eliminacje gminne w 45. Konkursie Recytatorskim " Warszawska Syrenka" . Wszyscy uczestnicy konkursu zostali przesłuchani, a Komisja w składzie: p. Marcin Gręda, p. Monika Kądziela oraz p. Barbara Stanisławczyk, wyłoniła laureatów:

W kategorii KLASY "0":

I miejsce - Miłosz Szczubełek - SP w Sadownem

II miejsce - Filip Suski – NSP w Orzełku

III miejsce -  Wojciech Kujawa - ZSP w Grabinach

 

W kategorii I-III:

I miejsce - Daria Gurgul - ZSP w Grabinach

II miejsce - Antonina Kulesza – NSP w Kołodziążu

III miejsce -  Wojciech Kowalczyk - ZSP w Grabinach

 

W kategorii IV-VI:

I miejsce - Karolina Rybczyńska - ZSP w Grabinach

II miejsce - Magdalena Sówka - SP w Sadownem

III miejsce - Dawid Czaczkowski - SP w Sadownem

W kategorii VII- VIII:

I miejsce - Kinga Koroś - SP w Sadownem

II miejsce - Daniel Piątek - SP w Sadownem

III miejsce - Natalia Subda - SP w Sadownem

ZDJĘCIA -->>

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia  w eliminacjach powiatowych !!!

Czytaj więcej...

45. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Zapraszamy wszystkie przedszkola (grupy 6-ciolatków) oraz Szkoły Podstawowe z Gminy Sadowne do udziału w eliminacjach gminnych  w 45. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". W tym roku przesłuchanie laureatów wyłonionych w eliminacjach środowiskowych (przedszkola, szkoły podstawowe) odbędzie się w trybie stacjonarnym, 15 marca 2022 roku, o godzinie 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Laureaci wyłonieni w Eliminacjach Gminnych przechodzą do etapu Eliminacji Powiatowych, które odbędą się 24 marca 2022 roku w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Prosimy o zapoznanie się z załącznikami oraz regulaminem i dostarczenie do GOK Sadowne wszystkich wymaganych dokumentów do 14 marca 2022 roku, do godziny 14:00. Więcej informacji pod nr. tel. 507 736 021

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Konkursu !

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadownem po raz kolejny ogłosił konkurs pn. „NAJŁADNIEJSZA BOŻONARODZENIOWA DEKORACJA POSESJI GMINY SADOWNE 2021”. 

4 stycznia 2022 roku komisja powołania przez Dyrektora GOK i GBP w Sadownem odwiedziła wszystkie zgłoszone posesje i dokonała oceny.  Każdy z niezależnych jurorów dokonał oceny udekorowanych posesji i na wspólnym spotkaniu jury doszło do wspólnego wniosku, że w bieżącym roku będzie to pierwsza nagroda, na którą zasłużyli ex aequo pp. M i T Puścion z Zarzetki oraz pp. A i D Skarpetowscy z Ociętego.

Z wielką radością pragniemy przekazać Państwu, że obydwie te dekoracje zachwyciły jurorów swoją niepowtarzalnością. Cieszymy się, że dzięki takim osobom, jak te, które zgłosiły swoje posesje do konkursu z roku na rok nasza Gmina staje się coraz piękniejsza.  Już dzisiaj wiemy, że w przyszłym roku ogłosimy podobny konkurs, bo jeżdżąc po gminie widzieliśmy wiele pięknych dekoracji bożonarodzeniowych, które, mamy nadzieję, rozbłysną  ponownie na Boże Narodzenie 2022 i zostaną zgłoszone do następnej edycji  Konkursu.

O terminie wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowani w najbliższym czasie.

Zdjęcia nadesłane przez zwycięskich właścicieli posesji.

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 30 Maj 2023    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1191049

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: