Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Zapraszamy do udziału w I Konkursie Talentów Wokalnych w Sadownem !!!

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie! 
Drzemie w Tobie ukryty talent? a może chcesz pokazać się większej publiczności ? Masz na to okazję ! Nie zwlekaj i zapisz się do konkursu wokalnego. Nie ważne ile masz lat, ważne aby śpiew sprawiał Ci radość !
Gwarantujemy wspaniałą zabawę i super emocje.

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

Attachments:
Download this file (Regulamin i Karta zgłoszenia.pdf)Regulamin i Karta zgłoszenia.pdf[ ]164 kB

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze ogrody 2022 roku

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2022”.

Jest to już siódma edycja tego Konkursu, który organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem pod patronatem Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana. Tradycyjnie jest ogłaszany w pierwszym dniu wiosny – 21 marca. Pomimo trudności związanych z pandemią, mamy nadzieję, że ogłaszany Konkurs zostanie sfinalizowany, podobnie jak w roku poprzednim.

Celem Konkursu jest promocja Naszej Gminy i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród, a także wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Uwaga! W Konkursie mogą brać udział wszyscy pełnoletni właściciele, współwłaściciele (ich pełnoletnie dzieci) ogrodów przydomowych i działek rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Sadowne.

Nie mogą w nim natomiast brać udziału Organizatorzy Konkursu, członkowie Komisji Konkursowej i ich rodziny oraz laureaci (miejsca I-III) tego Konkursu z roku 2021. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie w wyznaczonym terminie „Deklaracji uczestnika Konkursu” (do 24 czerwca br. – szczegóły w Regulaminie).

Laureaci otrzymają cenne nagrody podczas tegorocznych Dożynek Gminno – Parafialnych w Sadownem od głównego sponsora Konkursu – PSB Mrówka Sadowne. Przyznane też zostaną wyróżnienia za innowacyjność i nowatorstwo w upiększaniu ogrodu, a sponsorem nagród będzie Sklep Rolno – Ogrodniczy AGAWA II w Sadownem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poniżej dokumentacja konkursowa:

 

 Tekst: Sławek Chyliński

Wyniki 45. Konkursu Recytatorskiego " Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem w dniu 15 marca przeprowadził eliminacje gminne w 45. Konkursie Recytatorskim " Warszawska Syrenka" . Wszyscy uczestnicy konkursu zostali przesłuchani, a Komisja w składzie: p. Marcin Gręda, p. Monika Kądziela oraz p. Barbara Stanisławczyk, wyłoniła laureatów:

W kategorii KLASY "0":

I miejsce - Miłosz Szczubełek - SP w Sadownem

II miejsce - Filip Suski – NSP w Orzełku

III miejsce -  Wojciech Kujawa - ZSP w Grabinach

 

W kategorii I-III:

I miejsce - Daria Gurgul - ZSP w Grabinach

II miejsce - Antonina Kulesza – NSP w Kołodziążu

III miejsce -  Wojciech Kowalczyk - ZSP w Grabinach

 

W kategorii IV-VI:

I miejsce - Karolina Rybczyńska - ZSP w Grabinach

II miejsce - Magdalena Sówka - SP w Sadownem

III miejsce - Dawid Czaczkowski - SP w Sadownem

W kategorii VII- VIII:

I miejsce - Kinga Koroś - SP w Sadownem

II miejsce - Daniel Piątek - SP w Sadownem

III miejsce - Natalia Subda - SP w Sadownem

ZDJĘCIA -->>

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia  w eliminacjach powiatowych !!!

Czytaj więcej...

45. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Zapraszamy wszystkie przedszkola (grupy 6-ciolatków) oraz Szkoły Podstawowe z Gminy Sadowne do udziału w eliminacjach gminnych  w 45. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". W tym roku przesłuchanie laureatów wyłonionych w eliminacjach środowiskowych (przedszkola, szkoły podstawowe) odbędzie się w trybie stacjonarnym, 15 marca 2022 roku, o godzinie 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Laureaci wyłonieni w Eliminacjach Gminnych przechodzą do etapu Eliminacji Powiatowych, które odbędą się 24 marca 2022 roku w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Prosimy o zapoznanie się z załącznikami oraz regulaminem i dostarczenie do GOK Sadowne wszystkich wymaganych dokumentów do 14 marca 2022 roku, do godziny 14:00. Więcej informacji pod nr. tel. 507 736 021

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Konkursu !

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadownem po raz kolejny ogłosił konkurs pn. „NAJŁADNIEJSZA BOŻONARODZENIOWA DEKORACJA POSESJI GMINY SADOWNE 2021”. 

4 stycznia 2022 roku komisja powołania przez Dyrektora GOK i GBP w Sadownem odwiedziła wszystkie zgłoszone posesje i dokonała oceny.  Każdy z niezależnych jurorów dokonał oceny udekorowanych posesji i na wspólnym spotkaniu jury doszło do wspólnego wniosku, że w bieżącym roku będzie to pierwsza nagroda, na którą zasłużyli ex aequo pp. M i T Puścion z Zarzetki oraz pp. A i D Skarpetowscy z Ociętego.

Z wielką radością pragniemy przekazać Państwu, że obydwie te dekoracje zachwyciły jurorów swoją niepowtarzalnością. Cieszymy się, że dzięki takim osobom, jak te, które zgłosiły swoje posesje do konkursu z roku na rok nasza Gmina staje się coraz piękniejsza.  Już dzisiaj wiemy, że w przyszłym roku ogłosimy podobny konkurs, bo jeżdżąc po gminie widzieliśmy wiele pięknych dekoracji bożonarodzeniowych, które, mamy nadzieję, rozbłysną  ponownie na Boże Narodzenie 2022 i zostaną zgłoszone do następnej edycji  Konkursu.

O terminie wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowani w najbliższym czasie.

Zdjęcia nadesłane przez zwycięskich właścicieli posesji.

Konkurs !!!

Co roku wielu mieszkańców naszej gminy przyozdabia w świąteczne i noworoczne dekoracje nie tylko mieszkania, ale także swoje posesje czy budynki mieszkalne.

O wykonywaniu ozdób i dekoracji świątecznych ostatnio dużo się mówi. Okazuje się, że temat ten po raz kolejny będzie rozwijany, ale już w inny sposób i przez instytucje kultury naszej Gminy. Ogłaszają one konkurs, który ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najładniejszych dekoracji świątecznych gminy Sadowne.

Attachments:
Download this file (Deklaracja.pdf)Deklaracja.pdf[ ]136 kB
Download this file (Regulamin Konkursu.pdf)Regulamin Konkursu.pdf[ ]174 kB

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2021”

Znamy wyniki Konkursu pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2021”. W tym roku Komisja uznała, iż najładniejszy ogród posiada p. Elżbieta Kowalczyk z Sojkówka.

Konkurs ten ma na celu: promocję Gminy Sadowne i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród oraz ostatecznie – wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne. Jest to szósta edycja tego Konkursu.

Czytaj więcej...

Wyniki 44. Konkursu Recytatorskiego " Warszawska Syrenka" - eliminacje powiatowe

Znamy już listę zwycięzców tegorocznych eliminacji powiatowych Konkursu Warszawska Syrenka! 

Na wstępie gratulujemy Kindze Rydzewskiej, uczennicy z naszej gminy, która zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych, a tym samym weźmie udział w finale.

Nagranie z recytacji TU>>>>

W tym roku już drugi raz ze względu na sytuację epidemiczną zrezygnowano z prezentacji bezpośrednich, a konkurs odbył się w formie on-line. 

Czytaj więcej...

VI Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Inspiracje Słońcem"

VI Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Inspiracje Słońcem"

Zapraszamy do udziału w VI edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Inspiracje słońcem”. Przedmiotem fotografii powinno być  Słońce – nasza gwiazda dzienna. Chcemy jednak odejść od fotografii czysto astronomicznych wykonywanych  za pomocą teleskopu. Zachęcamy do ujęcia Słońca w sposób artystyczny. Każdy z autorów może nadesłać do 3 fotografii. Każda praca oceniana będzie oddzielnie. Prace w formacie JPG o wymiarach minimalnie 1200x1600 pikseli i maksymalnie w plikach nie  przekraczających 1MB wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres fotokonkurs@radziejow.edu.pl.

Zdjęcia należy nadsyłać do 4 czerwca 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 czerwca 2021 roku. Najlepsze prace zaprezentowane będą w formie wystawy, której otwarcie odbędzie się 18 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie oraz opublikowane zostaną w witrynie  www.radziejow.edu.pl.

W załączniku formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu.

 

Attachments:
Download this file (Formularz_zgloszeniowy_POL.doc)Formularz_zgloszeniowy_POL.doc[ ]91 kB
Download this file (Regulamin_POL.pdf)Regulamin_POL.pdf[ ]135 kB

Czytaj więcej...

Wyniki 44. Konkursu Recytatorskiego " Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

W związku z epidemią kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” została przeprowadzona on-line. Mazowiecki Instytut Kultury, główny organizator, postanowił ponownie przeprowadzić eliminacje w ten sam sposób.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
934
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1070208

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: