Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

VIII Retro Moto Show w Sadownem

Piknik rodzinny 2022

Na zaproszenie Organizatorów Pikniku Rodzinnego w Sadownem odpowiedziała rzesza młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy i ich gości. 5 czerwca wszyscy bawili się na terenie szkolnym w Sadownem.

W niedzielne popołudnie w Sadownem odbył się Piknik Rodzinny. Jest to impreza, która organizowana jest w miejsce Dnia Dziecka, ale z atrakcjami nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Organizatorami tej imprezy byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne, KGW Sokółka i OSP Sadowne.

Jak zawsze, uczestnicy mogli liczyć na ciepłe danie, tym razem hot dogi, lody, watę cukrową, popcorn, malowanie twarzy, wesołe miasteczko i…

Równolegle z Piknikiem odbywał się bieg dla dzieci „Biegam, bo lubię” w różnych kategoriach wiekowych, których uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe, a najlepsi statuetki. Szczegółowe wyniki będzie można zobaczyć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Strażacy zorganizowali zawody dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Wzięło w nich udział 3 drużyny: OSP Szynkarzyzna, OSP Sadowne i OSP Zalesie. Po dwóch obowiązkowych konkurencjach (bojówka i tor przeszkód) okazało się, że najlepsi są młodzi druhowie z OSP Sadowne, na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Szynkarzyzna, a na trzecim – OSP Zalesie.

Po naszych druhach na placu wystąpiły dzieciaki uczestniczące w zajęciach grupy tanecznej GOK – Latino Fever oraz grupy tanecznej FEN, funkcjonującej przy Szkole Podstawowej w Sadownem. W tym samym czasie boisko szkolne zajęli uczestnicy VI Spartakiady Rodzinnej. W kilku nietypowych konkurencjach startowały 4 rodzinne drużyny. Ostatecznie zwyciężyła rodzina Białków, II miejsce – rodzina Rostków, III miejsce – rodzina Szymaników, a tuż za podium znalazła się rodzina Witowskich.

Na zakończenie pozostało wręczenie statuetek i pucharów we wszystkich odbywających się tego dnia zawodach oraz oczywiście podsumowanie – kilka słów od przedstawicieli Organizatorów: Waldemara Cyrana, Ewy Piórkowskiej i Krzysztofa Sycha. Na podsumowanie gorącego dnia – kurtyna wodna postawiona z wozów bojowych OSP.

ZDJĘCIA -->>

Tekst/zdjęcia: Sławek Chyliński

 

Zapraszamy !!!

VI Spartakiada Rodzinna w Sadownem.

Organizatorzy zapraszają na VI Spartakiadę Rodzinną, która odbędzie się 5 czerwca 2022 roku w ramach Pikniku Rodzinnego w Sadownem.

Stało się już tradycją, iż Dzień Dziecka od kilku lat odbywa się na terenie gminy Sadowne jako święto rodzinne i przyjmuje charakter Pikniku Rodzinnego. W bieżącym roku taki Piknik odbędzie się w niedzielę 5 czerwca. Oprócz wielu przygotowanych przez Organizatorów atrakcji dla dzieci i nie tylko, proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na przygotowywaną po raz szósty Spartakiadę Rodzinną, dającą możliwość integracji i wspólnej zabawy dla całych rodzin (szczegóły w regulaminie). Dzieci zapraszamy też na Bieg pn. „Biegam, bo lubię”, który rozgrywany będzie na różnych dystansach, ale – uwaga – z nagrodami dla najlepszych i medalami dla wszystkich uczestników. Na bieg ten obowiązują wcześniejsze zapisy, które rozpoczęły się już w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

Uwaga! Organizatorzy Gminnego Dnia Dziecka, inaczej – Pikniku Rodzinnego w Sadownem, to: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Urząd Gminy w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Regulamin Spartakiady, Biegu oraz Zgody na udział w tych imprezach dostępne są na stronie www.gok.sadowne.pl i www.info.sadowne.pl.

Tekst: Sławek Chyliński

Dożynki Gminno – Parafialne 2021 w Sadownem

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Modlitwa i praca, zdrowie przywraca”, a ich gospodarzem było sołectwo Morzyczyn Włościański.

15 sierpnia br. przypada również 101. rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego. Z uwagi na to postanowiono tego dnia uczcić pamięć żołnierzy Wojska Polskiego poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Przed uroczystościami dożynkowymi na sadowieńskim cmentarzu, gdzie znajduje się odrestaurowany nagrobek poległego na naszym terenie w 1920 roku nieznanego żołnierza Wojska Polskiego, uczczono pamięć wszystkich poległych w czasie tej wojny żołnierzy polskich. Na mogile złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczne znicze.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, celebrowaną przez proboszcza ks. Antoniego Kunickiego w intencji rolników.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Dożynki

Zlot pojazdów zabytkowych w Sadownem

8 sierpnia 2021 roku w Sadownem odbyło się VII Retro Moto Show.

Plac targowy „Mój Rynek” tuż za kościołem w Sadownem to już stałe miejsce spotkań uczestników zlotu zabytkowych pojazdów „Retro Moto Show”. Pomysłodawcą i Organizatorem imprezy jest p. Tomasz Gałązka, a patronat nad nią każdego roku obejmuje Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy są: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Sadowieńskie Retro Moto Show jest coraz bardziej znane, a liczba jego uczestników z roku na rok zwiększa się ku uciesze Organizatorów, którzy w oficjalnym powitaniu nie pominęli tego faktu. Po otwarciu Zlotu komisyjnie dokonano oceny pojazdów w poszczególnych jego kategoriach. Odbył się też konkurs wiedzy motoryzacyjnej dla dzieci, oczywiście z nagrodami, które w imieniu Organizatorów wręczała p. Ewa Piórkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Festyn Wakacyjny 2021

Sobotnim popołudniem 24 lipca mieszkańcy Sadownego i goście wzięli udział w cyklicznej imprezie – Festynie Wakacyjnym.

Organizatorami Festynu byli: Wójt Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Już od godz. 16.00 dzieciaki miały okazję bezpłatnie skorzystać z zainstalowanych na Placu Kościelnym zabawowych akcesoriów: zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, łódeczek czy bungee, a także uzyskać artystyczny makijaż w stoisku promocyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

„Nadbużańska Szóstka”

Organizatorzy Biegu pn. „Nadbużańska Szóstka” uruchomili już elektroniczną rejestrację.

 

W niedzielę 22 sierpnia w m. Rażny odbędzie się już siódmy Bieg pn. „Nadbużańska Szóstka”. Jego organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, a partnerem – Nadbużański Park Krajobrazowy. Imprezę sportową patronatem medialnym objął Portal INFO Sadowne.

W tym roku w „Nadbużańskiej Szóstce” nastąpiła istotna zmiana. Bieg został przeniesiony z m. Wilczogęby do m. Rażny, również w gm. Sadowne i zlokalizowanej nad rzeką Bug.

Czytaj więcej...

Bieg Grzymały w Sadownem

W niedzielę 4 lipca w Sadownem odbył się VIII Bieg i IV Marsz Nordic Walking ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały. Bieg wygrał Wojciech Skory z Warszawy.

 

 

Na starcie do dziewięciokilometrowego Marszu Nordic Walking stanęło 27 zawodników, a na dłuższą o kilometr trasę biegu wyruszyło 52 miłośników biegania. Rejestracją i systemem elektronicznego pomiaru czasu podczas zawodów zajmowała się znana już nam firma Chiptiming, która na swojej stronie internetowej prezentuje listę zawodników i ostateczną klasyfikację zawodów.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 7 Lipiec 2022    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
912
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
933155

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: