Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Kiermasz charytatywny

W dniu 11 listopada podczas obchodów Dnia Niepodległości Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem z wolontariuszami Panią Beatą Barbachowska wraz z mężem oraz Karoliną Zawistowską zorganizował kiermasz na rzecz Artura Maleszewskiego - chłopca z porażeniem mózgowym, który potrzebuje pionizatora, by mógł postawić pierwszy krok. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasza zbiórkę za otwarte serca i życzliwość. Serdeczne podziękowania dla firm i organizacji:
- Mrówka Sadowne,
- Sad-Pol 2,
- Sklep Robert,
- Pracownia Florystyczna Magdalena,
- Sklep spożywczy Grażyna Olton,
- Bodzon-Fodder,
- Pizzeria Wilczy Rock Sadowne,
- Auto części Kowalczyk,
- Sklep Mi Marzena Rogala,
- Sklep Karinka,
- Cukiernia Marica,
- Wicher Sadowne,
- OSP KSRG Sadowne,
Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy pomóc w tak szlachetnej akcji.
Dziękujemy także mieszkańcom naszej społeczności za liczny oddzew na apel o przynoszeniu ciast ma kiermasz. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że jest wiele osób na które można liczyć.
Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać kwotę 4280 zł w gotówce, oraz 500 złotych wpłacone bezpośrednio na zrzutkę.pl. Nie ustajemy w naszych wysiłkach, by choć trochę pomoc Arturowi, dlatego naszą akcje charytatywną przenosimy do internetu i zachęcamy do udziału w licznych aukcjach.
DZIĘKUJEMY! ♥️♥️ ♥️
Fot. Sławomir Chyliński

Dożynki Gminno – Parafialne 2022 w Sadownem

15 sierpnia 2022 w Sadownem już po raz ósmy odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne.

Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Rolnicy pracują, od głodu ratują”, a ich gospodarzem było sołectwo Sokółka.

15 sierpnia br. przypada również 102. rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego. Z uwagi na to postanowiono tego dnia uczcić pamięć żołnierzy Wojska Polskiego poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Przed uroczystościami dożynkowymi na sadowieńskim cmentarzu, gdzie znajduje się odrestaurowany nagrobek poległego na naszym terenie w 1920 roku nieznanego żołnierza Wojska Polskiego, uczczono pamięć wszystkich poległych w czasie tej wojny żołnierzy polskich. Na mogile złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczne znicze.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. w intencji rolników w miejscowym kościele parafialnym, celebrowaną przez proboszcza ks. Antoniego Kunickiego i z udziałem zaproszonych księży posługujących w Ukrainie i Francji.

Czytaj więcej...

VIII Retro Moto Show w Sadownem za nami

7 sierpnia 2022 roku w Sadownem odbyło się VIII Retro Moto Show.

Ósmy już zlot pojazdów zabytkowych, jak co roku odbył się na placu targowym w Sadownem. Organizatorami imprezy są: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Patronat nad nią każdego roku obejmuje Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Pomysłodawcą i prowadzącym imprezę jak co roku jest p. Tomasz Gałązka.

Czytaj więcej...

Festyn wakacyjny za nami !!!

Festyn wakacyjny już za nami!

Mimo niezbyt ładnej pogody, Sadowieńska scena przyciągnęła liczne grono publiczności. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok !!!

FOTORELACJA  

VIII Retro Moto Show w Sadownem

Piknik rodzinny 2022

Na zaproszenie Organizatorów Pikniku Rodzinnego w Sadownem odpowiedziała rzesza młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy i ich gości. 5 czerwca wszyscy bawili się na terenie szkolnym w Sadownem.

W niedzielne popołudnie w Sadownem odbył się Piknik Rodzinny. Jest to impreza, która organizowana jest w miejsce Dnia Dziecka, ale z atrakcjami nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Organizatorami tej imprezy byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne, KGW Sokółka i OSP Sadowne.

Jak zawsze, uczestnicy mogli liczyć na ciepłe danie, tym razem hot dogi, lody, watę cukrową, popcorn, malowanie twarzy, wesołe miasteczko i…

Równolegle z Piknikiem odbywał się bieg dla dzieci „Biegam, bo lubię” w różnych kategoriach wiekowych, których uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe, a najlepsi statuetki. Szczegółowe wyniki będzie można zobaczyć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Strażacy zorganizowali zawody dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Wzięło w nich udział 3 drużyny: OSP Szynkarzyzna, OSP Sadowne i OSP Zalesie. Po dwóch obowiązkowych konkurencjach (bojówka i tor przeszkód) okazało się, że najlepsi są młodzi druhowie z OSP Sadowne, na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Szynkarzyzna, a na trzecim – OSP Zalesie.

Po naszych druhach na placu wystąpiły dzieciaki uczestniczące w zajęciach grupy tanecznej GOK – Latino Fever oraz grupy tanecznej FEN, funkcjonującej przy Szkole Podstawowej w Sadownem. W tym samym czasie boisko szkolne zajęli uczestnicy VI Spartakiady Rodzinnej. W kilku nietypowych konkurencjach startowały 4 rodzinne drużyny. Ostatecznie zwyciężyła rodzina Białków, II miejsce – rodzina Rostków, III miejsce – rodzina Szymaników, a tuż za podium znalazła się rodzina Witowskich.

Na zakończenie pozostało wręczenie statuetek i pucharów we wszystkich odbywających się tego dnia zawodach oraz oczywiście podsumowanie – kilka słów od przedstawicieli Organizatorów: Waldemara Cyrana, Ewy Piórkowskiej i Krzysztofa Sycha. Na podsumowanie gorącego dnia – kurtyna wodna postawiona z wozów bojowych OSP.

ZDJĘCIA -->>

Tekst/zdjęcia: Sławek Chyliński

 

Zapraszamy !!!

VI Spartakiada Rodzinna w Sadownem.

Organizatorzy zapraszają na VI Spartakiadę Rodzinną, która odbędzie się 5 czerwca 2022 roku w ramach Pikniku Rodzinnego w Sadownem.

Stało się już tradycją, iż Dzień Dziecka od kilku lat odbywa się na terenie gminy Sadowne jako święto rodzinne i przyjmuje charakter Pikniku Rodzinnego. W bieżącym roku taki Piknik odbędzie się w niedzielę 5 czerwca. Oprócz wielu przygotowanych przez Organizatorów atrakcji dla dzieci i nie tylko, proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na przygotowywaną po raz szósty Spartakiadę Rodzinną, dającą możliwość integracji i wspólnej zabawy dla całych rodzin (szczegóły w regulaminie). Dzieci zapraszamy też na Bieg pn. „Biegam, bo lubię”, który rozgrywany będzie na różnych dystansach, ale – uwaga – z nagrodami dla najlepszych i medalami dla wszystkich uczestników. Na bieg ten obowiązują wcześniejsze zapisy, które rozpoczęły się już w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

Uwaga! Organizatorzy Gminnego Dnia Dziecka, inaczej – Pikniku Rodzinnego w Sadownem, to: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Urząd Gminy w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Regulamin Spartakiady, Biegu oraz Zgody na udział w tych imprezach dostępne są na stronie www.gok.sadowne.pl i www.info.sadowne.pl.

Tekst: Sławek Chyliński

Dożynki Gminno – Parafialne 2021 w Sadownem

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Modlitwa i praca, zdrowie przywraca”, a ich gospodarzem było sołectwo Morzyczyn Włościański.

15 sierpnia br. przypada również 101. rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego. Z uwagi na to postanowiono tego dnia uczcić pamięć żołnierzy Wojska Polskiego poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Przed uroczystościami dożynkowymi na sadowieńskim cmentarzu, gdzie znajduje się odrestaurowany nagrobek poległego na naszym terenie w 1920 roku nieznanego żołnierza Wojska Polskiego, uczczono pamięć wszystkich poległych w czasie tej wojny żołnierzy polskich. Na mogile złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczne znicze.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, celebrowaną przez proboszcza ks. Antoniego Kunickiego w intencji rolników.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 31 Maj 2023    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1191086

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: