Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Marsz Nordic Walking już w niedzielę

Zapraszamy w niedzielę 17 lutego na Karnawałowy Marsz Nordic Walking.

Trasa piesza nr 3 w Sadownem

Trzeci spacer musi być do „korzeni” Sadownego, tam gdzie był początek - czyli na ul. Wiejską.

W 1514 r. Warszawska Kapituła św. Jana Chrzciciela dała wójtowi dwie włóki ziemi (ok. 36 ha) i 20 lat „wolnizny”, by tu właśnie powstała wieś „na surowym korzeniu”.

Ten ściągnął ze sobą jeszcze 10. osadników i w miejscu dogodnym do „sadowienia” przez lata „wolnizny” puszczę zmienili na ok. 400. ha kompleks pól i łąk. Jak się nazywali pierwsi osadnicy, czy ich nazwiska i dziś są tu znane i czy wcześniej na terenie Sadownego było jakieś osadnictwo? – trudno stwierdzić. Nawet, jeśli w innych miejscach osadnictwo było, to niewielkie, może gdzieś na Kuźnicy, Majdanie czy Draku, bo tam wylewy Bugu nie dochodziły?

Mapa na stronie https://www.MapFab.com/map/25U/Sadowne-trasa-piesza-nr-3

Czytaj więcej...

V Bal Mistrzów Sportu w Sadownem

26 stycznia w Sadownem odbył się już piąty Bal Mistrzów Sportu Klubu Sportowego WICHER Sadowne. Jego współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Wśród licznych współpracowników Klubu i gości na tegoroczny Bal przybyli m.in. pp.: Elżbieta Lanc - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne, Marcin Gręda – Zastępca Wójta Gminy Sadowne, Tomasz Szymanik - Przewodniczący Rady Gminy Sadowne, Anna Rukat – Skarbnik Gminy Sadowne, Małgorzata Zyśk – Dyrektor Gimnazjum w Sadownem, Małgorzata Koroś – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadownem i Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Noworoczny Marsz Nordic Walking

Równo tuzin piechurów odpowiedziało na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem i wzięło udział w Noworocznym Marszu Nordic Walking 13 stycznia 2019 r.

 

Tym razem „zgniła” pogoda nie zachęcała do pójścia „w las”, gdzieś po bezdrożach, stąd też zdecydowaliśmy się na trasę adekwatną do aury tak, by nie narazić na przemoczenie butów i odzieży. Tuż po 11-ej wyruszyliśmy w stronę Sadolesia, a dziś odwilż, więc już na chodniku ul. Kościuszki czekały nas rozmarzające place udeptanego śniegu, kałuże w zagłębieniach i jeszcze zamarznięte grudy lodu. Jednak czołówka szybko „złapała” wystukiwany kijkami rytm i w niezłym tempie ruszyliśmy prostką za Kościołem.

Czytaj więcej...

Zapraszamy 13 stycznia!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zaprasza w niedzielę 13 stycznia na Noworoczny Marsz Nordic Walking.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2018

8 grudnia w sadowieńskiej Gminnej Hali Sportowej już po raz ósmy odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

Organizatorami tych zawodów byli: Klub Sportowy WICHER Sadowne, Urząd Gminy w Sadownem i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, a zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Sadowne.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Marsz!

2 grudnia w Sadownem odbył się Mikołajkowy Marsz Nordic Waking.

Po mroźnych i wietrznych ostatnio dzionkach przyszła znacznie łagodniejsza aura w niedzielę 2 grudnia i ci, co ruszyli na wędrówkę z kijkami, śmiało mogli wzmocnić odporność, zwiększyć dotlenienie organizmu, aktywnie spalić kalorie, odwiedzając ciekawe miejsca w pobliżu Sadownego. Sami sobie sprawili tym mikołajkowe prezenty, a może spełniały im się jakieś świeżutkie andrzejkowe wróżby.

Czytaj więcej...

W niedzielę marsz nordic walking!

Serdecznie zapraszamy na Mikołajkowy Marsz Nordic Walking!

Trasa piesza nr 2 w Sadownem

Dziś proponujemy Państwu spacerek, który tylko z pozoru wydaje się krótki i mniej interesujący niż poprzedni.

Trasa ma długość zaledwie nieco ponad 2 km, ale…. można ją „rozciągnąć w przestrzeni i czasie”. Na początek tylko zdradzimy, że drugim (po opisanym w pierwszej trasie pieszej kościele) elementem decydującym o tym, że Sadowne spośród okolicznych osad rozwinęło się (wg nas) najbardziej, była szkoła. I do niej będzie wiodła dzisiejsza trasa. I już tak tradycyjnie, nie bezpośrednio z GOK-u w lewo ulicą Tadeusza Kościuszki, bo to zaledwie 200 m, a tak trochę „naokoło”. Na wędrówkę załóżmy nieco swobodniejszy (pozwalający na nieskrępowane ruchy) strój i sportowe czy turystyczne obuwie.

Zobacz mapę trasy na stronie https://www.MapFab.com/map/0lo/Sadowne-trasa-piesza-nr-2.

Czytaj więcej...

Trasa piesza nr 1 w Sadownem

„Sadowieńskie spacery” - na początek proponujemy wycieczkę ku temu, co najbardziej w Sadownem widoczne.

Nad panoramą Sadownego górują dostrzegalne z wielu punktów wieże pięknego, neogotyckiego kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela i właśnie pierwsze kroki wypada skierować tamże.

Ale nie tak bezpośrednio i nie najkrótszą drogą spod Domu Kultury, a nieco dalszą, za to spokojniejszą trasą. Ruszmy więc główną ulicą osady - ul. T. Kościuszki, nieco na południe, by skręcić w pierwszą odchodzącą w lewo ulicę Armii Krajowej. To część szlaku przemierzanego co roku podczas procesji Bożego Ciała przez tysiące mieszkańców i gości. Uliczką Armii Krajowej dojdziemy rychło do Strażackiej, a nią do Placu Kościelnego. Po poznaniu skweru, kościoła z otoczeniem i plebanii proponujemy wędrówkę na cmentarz, potem polną drogą (bezdrożem) nad Bojewką, by powrócić uliczkami osiedlowymi do GOK-u.

Mapka trasy dostępna jest na stronie https://www.MapFab.com/map/z0o/Sadowne-trasa-piesza-nr-1.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
608
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
336502

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: