Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Pobiegli i poszli… dla Stasia

W sobotę 6 kwietnia w Węgrowie na sportowo kontynuowano akcję charytatywną pod hasłem „Z Serca dla Serca Stasia”. Klub Sportowy „Wicher” Sadowne zaznaczył też tu swoją obecność.

Jak informował na swoim facebooku p. Leszek Redosz – Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, obecny weekend (5-7 kwietnia) w Węgrowie miał stać się wspaniałą okazją do dobroczynności i Wielkopostnej Jałmużny. A to wszystko za sprawą Węgrowskiej Akcji Charytatywnej "Z SERCA DLA SERCA STASIA", którego serduszko potrzebuje pomocy, naszej pomocy.

Czytaj więcej...

Wiosenny marsz…

Prawdziwie wiosenna była dzisiejsza (17.03.2019 r.) wędrówka z kijkami zorganizowana przez nasz Gminny Ośrodek Kultury.

 

Ostatnie wietrzne, mokre i szare dni nie zapowiadały, że niedziela będzie tak przyjemnie odmienna. Jeszcze ranek był chłodny i pochmurny, ale gdy tuż po południu ruszyliśmy „w trasę”, z każdym kilometrem było coraz słoneczniej, cieplej i weselej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wiosenny marsz nordic walking!

Tym razem… Stoczek

9 marca w Sadownem odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków U-9 o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Najlepszą okazała się drużyna „Błękitni” Stoczek.

Czytaj więcej...

W sobotę Turniej Żaków!

Zapraszamy 9 marca na Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków U-9 o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Rozpoczęła się rejestracja do VI Biegu!

7 lipca w Sadownem odbędzie się VI Bieg i II Marsz Nordic Walking ku czci bł. Edwarda Grzymały. Rozpoczęła się już rejestracja uczestników tej imprezy sportowej. 

Zapraszamy na stronę: http://biegsadowne19.chiptiming.pl/

Czytaj więcej...

Trasa piesza nr 4 w Sadownem

Tym razem krótsza trasa, bo licząca niewiele ponad 4 km, ale drogami, które rzadko są odwiedzane przez mieszkańców Sadownego. Ruszamy do Gaju i na „Piaskową Górkę”.

Do pokonania tej trasy dobrze wybrać dzień, który poprzedzała kilkudniowa sucha pogoda, co pozwoli nam na przejście jej „suchą nogą”. Udamy się do miejsc bliskich, niezwykłych i ciekawych, które nawet mieszkańcy Sadownego rzadko odwiedzają, a więc nie narzekajmy, że za krótko, za mało i spacerek mógłby być dłuższy, ale korzystajmy z uroków natury i okazji poznania nowych miejsc.                              

Mapa trasy marszu na stronie https://www.MapFab.com/map/35s/Sadowne-trasa-piesza-nr-4

Czytaj więcej...

Karnawałowy Nordic Walking trasą spacerową nr 4

Niezwykły timing (może po prostu nosa) mieli ci, co zaplanowali w niedzielę 17 lutego wędrówkę z kijkami.

 

Było przyjemne + 10 st. C w połowie lutego, niemal bezwietrzna pogoda, no i trasa po miejscach bliskich, niezwykłych i ciekawych sprawiły, że nikt - kto skorzystał z zaproszenia GOK-u do aktywności na świeżym powietrzu w połowie zimy - nie żałował. Co więcej im bliżej „mety”, czyli GOK-u, gdzie aromatyczna kawa zachęcała do dzielenia się gorącymi wrażeniami, tym więcej głosów, że dziś za krótko, za mało i spacerek mógłby być dłuższy.

Czytaj więcej...

Marsz Nordic Walking już w niedzielę

Zapraszamy w niedzielę 17 lutego na Karnawałowy Marsz Nordic Walking.

Trasa piesza nr 3 w Sadownem

Trzeci spacer musi być do „korzeni” Sadownego, tam gdzie był początek - czyli na ul. Wiejską.

W 1514 r. Warszawska Kapituła św. Jana Chrzciciela dała wójtowi dwie włóki ziemi (ok. 36 ha) i 20 lat „wolnizny”, by tu właśnie powstała wieś „na surowym korzeniu”.

Ten ściągnął ze sobą jeszcze 10. osadników i w miejscu dogodnym do „sadowienia” przez lata „wolnizny” puszczę zmienili na ok. 400. ha kompleks pól i łąk. Jak się nazywali pierwsi osadnicy, czy ich nazwiska i dziś są tu znane i czy wcześniej na terenie Sadownego było jakieś osadnictwo? – trudno stwierdzić. Nawet, jeśli w innych miejscach osadnictwo było, to niewielkie, może gdzieś na Kuźnicy, Majdanie czy Draku, bo tam wylewy Bugu nie dochodziły?

Mapa na stronie https://www.MapFab.com/map/25U/Sadowne-trasa-piesza-nr-3

Czytaj więcej...

V Bal Mistrzów Sportu w Sadownem

26 stycznia w Sadownem odbył się już piąty Bal Mistrzów Sportu Klubu Sportowego WICHER Sadowne. Jego współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Wśród licznych współpracowników Klubu i gości na tegoroczny Bal przybyli m.in. pp.: Elżbieta Lanc - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne, Marcin Gręda – Zastępca Wójta Gminy Sadowne, Tomasz Szymanik - Przewodniczący Rady Gminy Sadowne, Anna Rukat – Skarbnik Gminy Sadowne, Małgorzata Zyśk – Dyrektor Gimnazjum w Sadownem, Małgorzata Koroś – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadownem i Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
640
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
353076

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: