Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Zapraszamy na wystawę malarstwa!

Muzeum Ziemi Sadowieńskiej zaprasza na wystawę prac malarskich Justyny Wilczyńskiej.

Wystawa pt. "Mój pejzaż" będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 1.10 - 30.10.2016 r. w Muzealnej Izbie Edukacji Etnograficznej (budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem).

Autorka prac to Justyna Wilczyńska, studentka malarstwa w pracowni L. Wolskiego i A. Wysockiej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członkini Koła Artystycznego "Zamaluj" WSzP w Toruniu. Urodzona w 1993 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Była uczestniczka zajęć plastycznym w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej prowadzonych przez Jolantę Szulborską. Młoda artystka rozpoczynająca drogę w świecie sztuki.

Wystawa "Mój pejzaż" jest mieszanką pejzażu wewnętrznego z pejzażem inspirowanym przede wszystkim polską wsią. Widać tu wpływ różnych kultur, od azteckich wzorów do meksykańskich kaktusów, lecz prace głównie przedstawiają rodzime strony autorki.

Zachody i wschody słońca, lasy, pola, łąki na tle chmurnego nieba uchwycone w prosty i lekko ozdobny sposób w małych formatach prac. Pejzaże prezentują się na tle okręgu, który oddziela dwa różne światy. Jest to początek cyklu, jaki autorka ma zamiar realizować w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 4 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
765
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
518634

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: