Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

WYNIKI KONKURSU NA „NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”

Organizatorem Konkursu „Najładniejsza kartka świąteczna” był Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs pn. „Najładniejsza kartka świąteczna”.

Czytaj więcej...

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

15 sierpnia w Sadownem odbędą się Dożynki Gminne, podczas których wybrany zostanie najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Organizatorzy ogłaszają konkurs!

Czytaj więcej...

Wybrano „Najpiękniejsze ogrody Gminy Sadowne 2018”

Zakończył się Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2018”.

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłosił Konkurs „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2018” pod patronatem Wójta Gminy Sadowne.

Ogłoszony Konkurs miał na celu: promocję Gminy Sadowne i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród oraz ostatecznie – wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Czytaj więcej...

Podajemy wyniki Konkursu

Fundacja Jak Pies z Kotem rozstrzygnęła Konkurs Plastyczny pn. „Zwierzęcy przyjaciel – przyjemność i obowiązek”. Podajemy wyniki.

Organizatorzy Konkursu dziękują jego uczestnikom za udział. Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, ale – jak to zawsze jest w konkursach – trzeba dokonać stosownej klasyfikacji. Oto ostateczne wyniki:  

Czytaj więcej...

Konkurs im. K. Makuszyńskiego

18 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyły się gminne eliminacje XXXV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

„Jak pies z kotem” po raz drugi

Mieliśmy już przyjemność spotkać się z wolontariuszami warszawskiej Fundacji „Jak pies z kotem”. Było to podczas ubiegłorocznego Festynu Rodzinnego, który odbył się w Sadownem 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka.

Przypomnijmy ubiegłoroczne wydarzenie:  4  czerwca na terenie szkolnym w Sadownem odbył się Festyn Rodzinny, któremu w bieżącym roku przyświecało hasło: „W zdrowym ciele trzeźwy umysł”… Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w samo południe w Gminnej Hali Sportowej… Przedstawicielka warszawskiej Fundacji „Jak pies z kotem” p. Olga Grądzewicz wraz ze swoimi wolontariuszami zapoznała obecnych z działalnością Fundacji i udzieliła kilku porad na temat zasad opieki nad zwierzętami domowymi, odbył się też pokaz z udziałem piesków Fundacji. P. Olga wręczyła też nagrody uczestnikom i zwycięzcom ogłoszonych wcześniej przez Fundację konkursów – plastycznego i multimedialnego – pod nazwą: „Dbam o swoich zwierzęcych przyjaciół”. Wszyscy jego uczestnicy otrzymali od Fundacji drobne upominki, a autorzy najlepszych prac konkursowych – specjalne nagrody. Kontynuacją tematu opieki nad zwierzętami była też wystawa prac konkursowych oraz przedstawienie pt. „Dwa światy”, które zaprezentowały dzieci uczestniczące w zajęciach teatralnych GOK Sadowne prowadzonych przez p. Danutę Chylińską.

Właśnie, podsumowano wtedy konkurs ogłoszony przez Fundację. Tym razem również Fundacja ogłasza konkurs plastyczny pn. „Zwierzęcy przyjaciel – przyjemność i obowiązek ”. Mogą w nim wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum. Prace konkursowe należy składać w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 maja br.

I uwaga! Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca br. w Sadownem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, a także wsparcia dobrym słowem i zakupem gadżetów Fundacji „Jak pies z kotem”, której przedstawiciele będą czynnie uczestniczyć w tej imprezie.

Proszę również o zapoznanie się z Regulaminem konkursu:

Czytaj więcej...

Kolejne „Smaki Sadownego”

Może wypróbujemy je podczas tegorocznych „majówek”. Potrawy zaprezentowano podczas Finału Konkursu Kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Sadownego”.

Czytaj więcej...

Wypróbujmy nasze potrawy

Prezentujemy Państwu kilka potraw, które zgłoszono do Konkursu Kulinarnego pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Sadownego”. Oczywiście, jako pierwsze - „parowańce” p. Bożeny Oniśk, które zdobyły główną nagrodę.

Parowańce opiekane z grzybami – autor: Bożena Oniśk, Orzełek

Składniki:

Ciasto:

- 0,5 kg mąki

- 3 – 4 dag drożdży

- 1 szkl. mleka

- 2 jajka

- 2 łyżki oliwy

- szczypta soli

Czytaj więcej...

Konkurs rozstrzygnięty, potrawa wybrana!

22 kwietnia w Sadownem odbył się Finał Konkursu Kulinarnego pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Sadownego”. Najlepszą potrawą wybrano „Parowańce opiekane z grzybami”.

Głównymi Organizatorami Konkursu byli: Urząd Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.
Wydarzenie to patronatem objęli: Wójt Gminy Sadowne, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Lokalna Grupa Działania „Bądźmy razem”.

Czytaj więcej...

Już w niedzielę Finał Konkursu Kulinarnego!

Zapraszamy w niedzielę 22 kwietnia o godz. 12.30 na Finał Konkursu Kulinarnego na tradycyjną potrawę z regionu Sadownego i okolic pn. „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Sadownego”.

Konkurs Kulinarny na tradycyjną potrawę z regionu Sadownego i okolic pn. „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Sadownego” ogłoszono w lutym br..  Jego Organizatorami są: Urząd Gminy w Sadownem, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
608
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
336490

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: