Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Dożynki Gminno - Parafialne 2019

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Młodzi duchem”, a ich gospodarzem było sołectwo Wilczogęby.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, celebrowaną przez proboszcza ks. Antoniego Kunickiego w intencji uczestników Dożynek i obchodzącego swoje 45-lecie Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki.

Czytaj więcej...

Jubileusz Retro Moto Show

Jubileuszowe, V Retro Moto Show odbyło się 11 sierpnia w Sadownem.

Retro Moto Show już po raz drugi odbyło się na nowym placu targowym tuż za kościołem w Sadownem. Jak co roku, Organizatorami imprezy byli panowie: Tomasz Gałązka i Łukasz Kamiński, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy byli również: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Dożynki Gminno - Parafialne!

15 sierpnia w Sadownem odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne. Serdecznie zapraszamy!

100-lecie OSP Sadowne

Zapraszamy 28 lipca br. na uroczyste obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem.

Festyn Wakacyjny 2019

20 lipca Sadowne bawiło się na Festynie Wakacyjnym. Atrakcje dla mieszkańców przygotował Urząd Gminy w Sadownem, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podczas tegorocznego Festynu Wakacyjnego na uczestników imprezy, tych młodszych i tych… troszkę starszych, czekało wiele atrakcji począwszy od wesołego miasteczka, stoisk promocyjnych, gastronomii i ogródka piwnego aż po doznania artystyczne dobywające się ze sceny zlokalizowanej nieopodal Urzędu Gminy w Sadownem.  

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Festyn Wakacyjny 2019!

20 lipca w Sadownem odbędzie się Festyn Wakacyjny. Gwiazda wieczoru to Zespół „Exaited”. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na V Retro Moto Show!

11 sierpnia w Sadownem odbędzie się już V Retro Moto Show. Serdecznie zapraszamy!

Inscenizacja wiejskiego wesela

Koła Gospodyń Wiejskich w Ociętem i Krupińskiem zapraszają 15 czerwca na inscenizację wiejskiego wesela.

3 maja 2019 w Sadownem

3 maja w Sadownem obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja połączoną z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny i wszystkich strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, a po niej nastąpił przemarsz z kościoła pod Kamień Pamięci Mieszkańców Sadownego, odśpiewanie hymnu państwowego, wciągnięcie flagi na maszt i złożenie kwiatów.

Czytaj więcej...

Zapraszamy 3 maja na uroczystości w Sadownem!

Zapraszamy 3 maja na uroczystości w Sadownem!

Sadowne - 11 listopada 2018 r.

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe święto i wyjątkowo uczciła je Gmina Sadowne.

Doniosła rocznica musiała zostać uczczona w wyjątkowy sposób. Uroczystości upamiętniające wydarzenie, które zmieniło polską rzeczywistość i odmieniło losy naszego kraju, rozpoczęły się 11 listopada uroczystą Sesją Rady Gminy Sadowne. Najważniejszym jej punktem było przyjęcie Stanowiska Rady Gminy Sadowne z dnia 11 listopada 2018 roku w sprawie budowania wśród lokalnej społeczności narodowej tożsamości. Dokument przyjęto w brzmieniu:

11 listopada 2017 roku Rada Gminy Sadowne, doceniając wagę i doniosłość przypadającej w 2018 roku rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ustanowiła w Gminie Sadowne Rok Niepodległości.

Dziś kończy się ten rok jubileuszu, jednak swoim stanowiskiem chcemy podkreślić, że nadal jest potrzeba budowania narodowej tożsamości opartej na miłości do Boga i ojczyzny.

Należy pamiętać o tym, że po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Musimy pielęgnować pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść nasz kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Rada Gminy Sadowne postanawia włączyć się w utrwalanie polskiej tożsamości poprzez pielęgnowanie pamięci historycznej osób związanych z Gminą Sadowne, poprzez organizowanie uroczystości patriotycznych w święta narodowe oraz poprzez krzewienie wiary i tradycji chrześcijańskich w naszych szkołach i placówkach.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
682
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
389592

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: