Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Komputery dla Biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”.

Czytaj więcej...

Orzeszkowa, Reymont, Sienkiewicz…

Narodowe Czytanie nie ominęło również Sadownego. 1 października, podczas zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną spotkania z czytelnikami, w GOK-u czytano fragmenty polskich nowel.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Para Prezydencka rozpoczęła Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego, a w 2018 roku – Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej...

Będziemy czytać nowele polskie...

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zaprasza 1 października do udziału w ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE.

Dzień z Kulturą i Sztuką

Z Kulturą i Sztuką – oczywiście przez duże „K” i duże „S”. Tak środowe przedpołudnie spędziły dzieciaki z Przedszkola w Sadownem.

Przed południem 18 września najmłodsze dzieci z Przedszkola w Sadownem wraz ze swoimi „ciociami” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadownem. Wszystko to za sprawą ogłoszonej przez naszą Bibliotekę akcji czytelniczej. 

Czytaj więcej...

Trzeba pochwalić…

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem w tym roku obchodzi swoje 70-lecie, ale to już wiemy. Osiąga również bardzo dobre wyniki, ale… jej pracownicy nie lubią się chwalić.

16 stycznia 2019 roku obchodziliśmy 70. rocznicę utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. A właściwie Biblioteka powinna świętować z tej okazji przez cały 2019 rok i… chyba nadal Panie Bibliotekarki przyjmują życzenia.

Czytaj więcej...

Żołnierz, policjant, strażak…

To „piąty żywioł” Romana Pankiewicza?

Roman Pankiewicz - Krakowianin, absolwent szkoły hotelarskiej w Zakopanem, kochający wędrówki po tatrzańskich szlakach i innych zakątkach globu ziemskiego, autor cyklu „cztery żywioły: „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, „Niemcy – drugi żywioł”, „Islandia – trzeci żywioł” i „Polski żywioł”, które prezentował wcześniej sadowieńskim czytelnikom.A teraz… nowa, ciekawa twórczość - książeczki dla dzieci.

Czytaj więcej...

Uwaga! Spotkanie z pisarzem!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zapraszają 18 lutego na spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem.

Czytaj więcej...

Agnieszka Lingas–Łoniewska – o sobie…

18 stycznia w Sadownem, w ramach obchodów 70—tej rocznicy utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Jest to wrocławska autorka książek łączących kryminał z romansem, laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji. Autorka ponad 30. bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

Czytaj więcej...

A po drugie? Też Biblioteka!

16 stycznia 2019 roku obchodzimy 70. rocznicę utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. Z tej okazji przesyłamy pracownikom Biblioteki najserdeczniejsze życzenia!

Z oficjalnych źródeł wiemy, że w środę 16 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadownem, z uwagi na tak doniosłą rocznicę, na wszystkich czytelników, którzy wypożyczą!!! tego dnia choć jedną książkę, będą czekały niespodzianki – pewna jest porcja urodzinowego tortu, a także udział w losowaniu jednego z dziesięciu okolicznościowych kalendarzy (losowanie odbędzie się podczas spotkania autorskiego organizowanego przez Bibliotekę w dniu 18 stycznia br.).

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie z pisarką!

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zaprasza 18 stycznia na spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Czytaj więcej...

Biblioteka – po pierwsze

Sadowne - od biblioteki ludowej po skomputeryzowane zbiory.

Organizowane przez bibliotekę imprezy, konkursy, spotkania autorskie, kiermasze czy lekcje biblioteczne nie tylko zwiększają liczbę czytelników, ale też wpływają na ich aktywność, rozwijają zainteresowanie książką oraz pobudzają aktywność kulturalną. Taki kierunek działań obrała sobie Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem, która wkrótce ukończy 70 lat.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 10 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
721
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
435935

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: