Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Dlaczego warto czytać?!

Pasja zamiast nałogów – chyba, że nałóg namiętnego czytania.

Wielokrotnie Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zachęcała Państwa do czytania książek i… nie pozostało to bez echa. Świetny poziom czytelnictwa w gminie Sadowne znajduje odzwierciedlenie w statystykach bibliotecznych, którymi chwalimy się Państwu od czasu do czasu. Nie w cyferkach jednak jest rzecz, a w „miłości” do książek i czytania, którą prędzej czy później większość z nas odnajduje w sobie. Wtedy też wystarczy mała iskierka, by doszło do zainicjowania naszej namiętności czytania – nałogu, a może pasji?

Czytaj więcej...

W GOK-u szyją maseczki

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem włączył się w akcję szycia maseczek ochronnych.

Od dzisiaj (16 kwietnia) w związku z epidemią koronawirusa wszedł obowiązek zakrywania ust i nosa. W tym celu potrzebne są wszystkim maseczki ochronne, ale nie wszyscy zaopatrzyli się w nie lub mają problem z dostępem do nich. Stąd ogólnokrajowa, społeczna akcja szycia maseczek jednorazowych i wielokrotnego użytku.

Czytaj więcej...

Spróbujemy wspólnie online!

Wszystkich nas dotknęła epidemia koronawirusa. Nie wiemy na jak długo, ale musimy zmienić swój tryb życia. Często związane jest to z pozostaniem w domu. Jak sobie radzić w tym czasie?

Od kilku dni obowiązują obostrzenia mające na celu walkę z wirusem. Na podstawie decyzji władz i mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zamknięte zostały do odwołania również instytucje kultury gminy Sadowne: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Muzeum Ziemi Sadowieńskiej. Zaleca się również, aby pozostać w domu i przestrzegajmy tego. Jak odnaleźć się w tej, miejmy nadzieję, chwilowej rzeczywistości?

Czytaj więcej...

Biblioteka zaprasza!

Bezpłatne kursy multimedialne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych!             

Dług krwi – spotkanie autorskie

„Dług krwi” to opowieść o teraźniejszości z zagadką kryminalną z przeszłości w tle. We wtorek 28 stycznia o swojej nowej książce opowiedział jej autor p. Grzegorz Gołębiowski.

28 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem już po raz drugi gościł na spotkaniu autorskim p. Grzegorz Gołębiowski. Podczas poprzedniego (więcej na stronie http://gok.sadowne.pl/biblioteka/860-fikcja-czy-rzeczywistosc) mieliśmy okazję porozmawiać o zagadkach występujących w jego powieściach sensacyjnych „Cień przeszłości” oraz „Dziedzictwo” (akcja tej ostatniej rozgrywa się głównie w Sadownem i jego okolicach).

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Gołebiowskim

Już po raz drugi w Sadownem będzie gościł znany pisarz p. Grzegorz Gołębiowski. Tym razem ze swoją nową powieścią sensacyjną pt. „Dług krwi”.

Rok temu, 5 grudnia 2018 r. Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem gościł u siebie na spotkaniu autorskim pisarza p. Grzegorza Gołębiowskiego. Opowiadał on wówczas o swojej przygodzie z pisarstwem, swojej pierwszej powieści sensacyjnej „Cień przeszłości” i najnowszej – „Dziedzictwo”, która jest kontynuacją poprzedniej, a w której główny bohater rozwiązuje kolejne łamigłówki kryminalne na terenie Sadownego i okolic.

Czytaj więcej...

Minął rok w bibliotece…

Początek roku to czas analizowania danych za ubiegły rok i licznych sprawozdań z realizacji projektów czy działalności podstawowej biblioteki. Przedstawiamy najważniejsze kwestie w telegraficznym skrócie.

 

Czytaj więcej...

Komputery dla Biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”.

Czytaj więcej...

Orzeszkowa, Reymont, Sienkiewicz…

Narodowe Czytanie nie ominęło również Sadownego. 1 października, podczas zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną spotkania z czytelnikami, w GOK-u czytano fragmenty polskich nowel.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Para Prezydencka rozpoczęła Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego, a w 2018 roku – Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej...

Będziemy czytać nowele polskie...

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zaprasza 1 października do udziału w ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE.

Dzień z Kulturą i Sztuką

Z Kulturą i Sztuką – oczywiście przez duże „K” i duże „S”. Tak środowe przedpołudnie spędziły dzieciaki z Przedszkola w Sadownem.

Przed południem 18 września najmłodsze dzieci z Przedszkola w Sadownem wraz ze swoimi „ciociami” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadownem. Wszystko to za sprawą ogłoszonej przez naszą Bibliotekę akcji czytelniczej. 

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
792
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
557126

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: