Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Trzeba pochwalić…

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem w tym roku obchodzi swoje 70-lecie, ale to już wiemy. Osiąga również bardzo dobre wyniki, ale… jej pracownicy nie lubią się chwalić.

16 stycznia 2019 roku obchodziliśmy 70. rocznicę utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. A właściwie Biblioteka powinna świętować z tej okazji przez cały 2019 rok i… chyba nadal Panie Bibliotekarki przyjmują życzenia.

Czytaj więcej...

Żołnierz, policjant, strażak…

To „piąty żywioł” Romana Pankiewicza?

Roman Pankiewicz - Krakowianin, absolwent szkoły hotelarskiej w Zakopanem, kochający wędrówki po tatrzańskich szlakach i innych zakątkach globu ziemskiego, autor cyklu „cztery żywioły: „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, „Niemcy – drugi żywioł”, „Islandia – trzeci żywioł” i „Polski żywioł”, które prezentował wcześniej sadowieńskim czytelnikom.A teraz… nowa, ciekawa twórczość - książeczki dla dzieci.

Czytaj więcej...

Uwaga! Spotkanie z pisarzem!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zapraszają 18 lutego na spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem.

Czytaj więcej...

Agnieszka Lingas–Łoniewska – o sobie…

18 stycznia w Sadownem, w ramach obchodów 70—tej rocznicy utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Jest to wrocławska autorka książek łączących kryminał z romansem, laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji. Autorka ponad 30. bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

Czytaj więcej...

A po drugie? Też Biblioteka!

16 stycznia 2019 roku obchodzimy 70. rocznicę utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. Z tej okazji przesyłamy pracownikom Biblioteki najserdeczniejsze życzenia!

Z oficjalnych źródeł wiemy, że w środę 16 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadownem, z uwagi na tak doniosłą rocznicę, na wszystkich czytelników, którzy wypożyczą!!! tego dnia choć jedną książkę, będą czekały niespodzianki – pewna jest porcja urodzinowego tortu, a także udział w losowaniu jednego z dziesięciu okolicznościowych kalendarzy (losowanie odbędzie się podczas spotkania autorskiego organizowanego przez Bibliotekę w dniu 18 stycznia br.).

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie z pisarką!

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zaprasza 18 stycznia na spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Czytaj więcej...

Biblioteka – po pierwsze

Sadowne - od biblioteki ludowej po skomputeryzowane zbiory.

Organizowane przez bibliotekę imprezy, konkursy, spotkania autorskie, kiermasze czy lekcje biblioteczne nie tylko zwiększają liczbę czytelników, ale też wpływają na ich aktywność, rozwijają zainteresowanie książką oraz pobudzają aktywność kulturalną. Taki kierunek działań obrała sobie Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem, która wkrótce ukończy 70 lat.

Czytaj więcej...

Fikcja czy rzeczywistość!

Akcja sensacyjnej powieści „Dziedzictwo” jest osadzona w istniejących miejscowościach i ich historii. Jej autor twierdzi, iż jest fikcją, ale czy na pewno?

Czytaj więcej...

Multimedialne kursy dla wszystkich

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach multimedialnych.

Czy Sadowne skrywa tajemnice?

Być może nie, ale nie mamy do końca pewności w tej kwestii. Może o czymś nie wiemy?

Ostatnio, za sprawą przygotowanej do publikacji książki pt. „Dziedzictwo”, wkradł się w sadowieńską sielskość wątek tajemniczości. Autor tej książki, Grzegorz Gołębiowski – doktor habilitowany, ekonomista, nauczyciel akademicki, urzędnik państwowy i… pisarz (więcej o autorze na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Go%C5%82%C4%99biowski), podaje, że akcja jego nowej, sensacyjnej powieści jest fikcją literacką, osadzoną w istniejących miejscowościach i ich historii, a toczy się – tu ciekawostka - w Sadownem oraz okolicznych miejscowościach, a także w Ostrowi Mazowieckiej i Warszawie.

Czytaj więcej...

Prawie 100 km w stulecie niepodległości

Jak zaplanowano, tak uczyniono. Uczestnicy „Odjazdowego Bibliotekarza” pokonali rowerami prawie 100 km.

Każdego roku biblioteki w naszym kraju uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. W ramach niej organizuje się wycieczki rowerowe, które zawierają jakieś elementy z historii naszego kraju lub związane z bibliotekarstwem. Z uwagi na to, że w bieżącym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem postanowili włączyć się w jej obchody i zaplanowali pokonanie 100 km malowniczymi drogami wokół gminy Sadowne.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
682
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
389599

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: